Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Matylda Damięcka wyśmiała Kaję Godek. Jej rysunek podbija sieć, napis na pewno nie spodoba się aktywistce
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 14.01.2021 20:57

Matylda Damięcka wyśmiała Kaję Godek. Jej rysunek podbija sieć, napis na pewno nie spodoba się aktywistce

Kaja Godek
fot. TRICOLORS/East News, Jan Bielecki/East News

Kaja Godek została wyśmiana przez Matyldę Damięcką. Artystka postanowiła wykorzystać swój plastyczny talent i stworzyła grafikę, która obiega sieć. Na celownik wzięła „koronkową maseczkę” aktywistki, a fani Matyldy są zachwyceni jej poczuciem humoru. Podoba wam się napis?

Matylda Damięcka brała udział w Strajku Kobiet, na którym miała zostać uderzona przez policjanta, nic więc dziwnego, że nie pała szczególną sympatią do aktywistki Kai Godek. Na Instagramie aktorki pojawiła się wymowna grafika, która wbija szpilę znanej działaczce pro life.

Kaja Godek została wyśmiana przez Matyldę Damięcką

Matylda Damięcka kiedyś poświęcała się karierze aktorskiej, ale postanowiła porzucić tę branżę na rzecz grafiki, animacji i śpiewu. Swoje prace chętnie publikuje za pośrednictwem mediów społecznościowych, a ostatnia z nich wywołała niemałe poruszenie w sieci.

Kaja Godek zwyciężyła w plebiscycie na Biologiczną Bzdurę Roku 2020. W sieci krążą różne żarty oraz obrazki na temat jej maseczki, którą założyła na proces w sprawie kobiet, które pod kościołem rozdawały nalepki z Maryją w tęczowej aureoli.

Działaczka występuje tam w roli oskarżyciela posiłkowego. Internautom nie umknęła uwadze maseczka, którą Kaja Godek miała na sobie. Materiał z koronki zdaniem wielu osób nie przypomina środka ochrony, tylko… majtki.

W sieci pojawiło się mnóstwo uszczypliwych komentarzy na ten temat, a swoje trzy grosze postanowiła dorzucić również Matylda Damięcka.

Godki — napisała w opisie do rysunku, który przedstawia pośladki w koronkowych majtkach. Na obrazku można rozpoznać Kaję Godek, ponieważ dorysowano charakterystyczne okulary oraz grzywkę. Zboczenica — widnieje na grafice.

Reakcje na grafikę były różne

Grafika Matyldy Damięckiej nie obeszła się bez echa i jest bardzo szeroko komentowana. Rysunek na Instagramie zebrał już ponad 25 tys. serduszek, jednak opinie co do niego, są podzielone. Niektórzy docenili prześmiewcze poczucie humoru aktorki.

Nic trafniejszego dziś nie widziałam.

No i bum, jak malowana — pisali internauci.

Jednak inni mieli co do tego ambiwalentne odczucia. W komentarzach można znaleźć zarzut dot. tego, że obrazek zakrawa na hejt i mowę nienawiści.

Dla mnie to hejt — napisał użytkownik, a Matylda Damięcka postanowiła mu odpisać.

W najczystszej postaci — stwierdziła. Ten jeden komentarz rozpoczął zażartą dyskusję dot. obrażania Kai Godek.

Ta jej maseczka śmieszna była, ale skupiać się na niej to jak skupiać się na falbance czy guziku, szkoda energii, nie widzę sensu. Cokolwiek ta osoba by nie wygadywała, jest człowiekiem i nikt nie ma prawa odbierać jej godności — odpisał autor pierwszego komentarza.

A jak wam się podoba rysunek? Myślicie, że przesadziła?

Zobacz zdjęcia:

Kaja Godek

Matylda Damięcka stworzyła grafikę o Kai Godek.

Kaja Godek

Tym samym aktorka wbiła szpilę działaczce.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Instagram