Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kolejne pomysły Fundacji Kai Godek. Chce zakazać marszów równości
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 11.11.2020 09:23

Kolejne pomysły Fundacji Kai Godek. Chce zakazać marszów równości

Kaja Godek
Jakub Kaminski/East News

W projekcie Fundacji Życie i Rodzina, w której członkiem zarządu jest Kaja Godek, najważniejszym punktem jest zakaz organizowania parad równości. Niezgodne z prawem miałyby być także wszelkie manifestacje, mające na celu: kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej.

Kaja Godek nie poddaje się mimo napiętej sytuacji i protestów na terenie Polski. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina przekazała do Sejmu projekt ustawy, który miałby zdelegalizować marsze równości i zaostrzyć podejście do środowiska LGBT.

Kaja Godek złożyła w sejmie projekt ustawy, który budzi kontrowersje

Kaja Godek i Fundacja Życie i Rodzina, przekazali do Sejmu podpisy pod projektem „Stop LGBT”. Dotyczy on głównie zakazu marszów równości, które miałyby być niezgodne z prawem, ale odnosi się także do ochrony symboli religijnych, przekazuje Onet.

Ustawa miałaby uderzyć w osoby homoseksualne

Ustawia wprowadziłaby także zakaz promowania „płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych” oraz „rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci”. Można zatem rozumieć, że wpłynęłoby to na większe degradowanie osób homoseksualnych i tworzenie bardziej wyraźnych podziałów.

W projekcie jest mowa o ochronie symboli religijnych

Oprócz wspomnianych wyżej postulatów ustawa miałaby także zagwarantować ochronę symboli religijnych. Jednak nie wszyscy duchowni są skłonni poprzeć projekt Kai Godek.

Choć sekretarz generalny Episkopatu Polski biskup Artur Miziński, umożliwił zbieranie podpisów pod projektem na terenach kościelnych, to z tej możliwości nie skorzystał abp Stanisław Gądecki, który nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy „Stop LGBT”. Nie tylko on podjął taką decyzję, ale również metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz oraz abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i prymas Polski.

Źródło: Onet

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny