Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ostatni post Judyty Turan przed śmiercią. „Byłeś potrzebny, bo przecież wszystko dzieje się dokładnie tak, jak dziać się potrzebuje”
Jessika Piechocka
Jessika Piechocka 13.02.2021 17:30

Ostatni post Judyty Turan przed śmiercią. „Byłeś potrzebny, bo przecież wszystko dzieje się dokładnie tak, jak dziać się potrzebuje”

Judyta Turan
Instagram/ Judyta Turan

Smutna informacja o śmierci Judyty Turan obiegła całą Polskę. Znana i lubiana aktorka zmagała się z poważną chorobą. Mało kto wiedział, że kobieta przed śmiercią nagrała ważny dla wielu kobiet film.

Judyta Turan miała 37 lat. Kobieta grała w wielu filmach i serialach takich jak M jak miłość, Klan, Barwy szczęścia czy Na Wspólnej. O jej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Zmarła Judyta Turan

Judyta zmarła 12 stycznia. Osierociła dwie córeczki: 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę.

Znana była nie tylko z filmów i seriali, ale również ze sceny teatralnej.

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy! –czytamy na Facebooku ZASP.

O chorobie dowiedziała się trzy lata temu. Zdiagnozowano u niej agresywny nowotwór piersi, po roku pojawiły się przerzuty do kości. W 2018 r. przeszła operację usunięcia ośmiu węzłów chłonnych.

Judyta Turan nagrała film

Judyta pomimo tego, iż była coraz słabsza, nie dawała za wygraną. Prawie do końca swojej walki z chorobą nagrywała.

Zaledwie dwa miesiące przed śmiercią premierowo zaprezentowała swój krótkometrażowy film ,,Szóste życie”. Film opowiada historie pięciu ikonicznych kobiet.

Nagrany jest w mieszkaniu, a dokładniej w wannie. Monologi opisują życie aktorki. Opisane są sytuacji, kiedy to Judyta zmagała się z chorobą.

Ostatni post Judyty Turan

Ostatni post Judyty Turan na Instagramie był podsumowaniem 2020 roku. Aktorka wstawiła kolaż wielu zdjęć, pod którymi napisała wzruszające słowa.

Żegnaj 2020. Byłeś potrzebny, bo przecież wszystko dzieje się dokładnie tak, jak dziać się potrzebuje. Dziękuję Ci za czas spędzony z moimi córkami – gdyby nie Ty i Twoje pandemiczne dary, nie przeżyłybyśmy masy najcenniejszych chwil. Dziękuję za pracę – filmową, teatralną, aktorską i producencką, za możliwość coachowania wielu zdolnych ludzi; za mój pierwszy autorski film. Dziękuję za tych kilka podróży w Polskę i poza kraj, które udało mi się odbyć. I za setki medytacyjnych podróży w kosmos. Ale to i tak nic w porównaniu do kopa w dupę, jaki Ty i Życie dajecie mi od 1,5 miesiąca! Wiecie co lubię – napisała kobieta.

Już Ty, Życie wiesz, jak NAPRAWDĘ nauczyć mnie czym jest akceptacja, cierpliwość i bycie większym niż ciało. Każdego dnia czuję wdzięczność, że siebie mamy i że ofiarowałeś mi tylu niesamowitych ludzi, z którymi mogę się Toba dzielić. Kocham Cię. Ześlij nam 2021 obfitujący w miłość do siebie, bliźniego i Matki Ziemi, pełnego uważnej obecności, zdrowia i radości życia. Oby nam się! – podsumowała Judyta.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez judyturan (@judyturan)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez judyturan (@judyturan)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: WP.pl; Instagram