Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jolanta Kwaśniewska spotkała się z Władimirem Putinem. „Dla mnie jest teraz ludobójcą”
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 25.03.2022 19:53

Jolanta Kwaśniewska spotkała się z Władimirem Putinem. „Dla mnie jest teraz ludobójcą”

Jolanta Kwaśniewska i Władimir Putin
fot. TRICOLORS/East News/AFP/EAST NEWS

Żona byłego prezydenta Polski, Jolanta Kwaśniewska miała okazję w przeszłości poznać Władimira Putina. Była Pierwsza Dama nie wspomina przyjemnie spotkania.

Nasi wschodni sąsiedzi od ponad miesiąca mierzą się z okrutnymi atakami rosyjskich wojsk. W przerażeniu opuścili domostwa, udając się do pobliskich krajów w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Tymczasowe schronienie znaleźli też u nas, gdzie Polacy z czystej życzliwości ruszyli na pomoc uchodźcom.

Jolanta Kwaśniewska, która prowadzi fundację „Porozumienie bez barier” aktywnie pomaga Ukraińcom. Żona byłego prezydenta nie przypuszczała, że Władimir Putin, którego miała szansę w przeszłości spotkać, jest zdolny do takich zbrodni.

Jolanta Kwaśniewska szczerze o Władimirze Putinie

Żona byłego prezydenta Polski bardzo solidaryzuje się z cierpiącą ludnością Ukrainy. Wraz z prowadzoną przez siebie fundacją stara się wspierać przybyłych mieszkańców do naszego kraju. Według Jolanty Kwaśniewskiej dobrym rozwiązaniem dla uchodźców jest osiedlenie się w różnych miastach Polski, niekonieczne tych największych.

Chcemy przekonywać uchodźców do relokacji nie tylko na terenie Polski, ale także za granicą. Mamy na to środki, możemy opłacać przejazdy dla osób, które zdecydują się na wyjazdy poza granice Polski — wyznała w rozmowie dla „Faktu”.

Była Pierwsza Dama wróciła na moment również myślami do spotkania z prezydentem Rosji, do którego doszło dwadzieścia lat temu. Niestety, Jolanta Kwaśniewska nie miała nic miłego do powiedzenia na temat rosyjskiego polityka.

Niestety, poznałam go. Nawet nie chce mi się teraz na ten temat mówić. Dla mnie jest teraz ludobójcą i zbrodniarzem wojennym — wyznała.

Opinia Jolanty Kwaśniewskiej na temat głowy wschodniego mocarstwa jest jak najbardziej zrozumiała, jeśli weźmie się pod uwagę wydarzenia minionego miesiąca. Rosyjskie wojska wtargnęły na suwerenne tereny Ukrainy, niosąc ze sobą śmierć i zniszczenie. W krwawym konflikcie żadna grupa społeczna nie jest bezpieczna. Z rąk rosyjskich żołnierzy umierają niewinni mężczyźni, kobiety oraz dzieci.

Wszyscy mamy jednak nadzieję na szybkie zakończenie obecnego konfliktu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. Zrobili zdjęcia Violettcie Arlak z „Rancza”. Widok dołu kreacji wywołał wielkie poruszenie

Źródło: Pomponik