Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Jest afera. Na jaw wyszły kulisy koncertu TVP „Murem za polskim mundurem”
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 05.12.2021 23:37

Jest afera. Na jaw wyszły kulisy koncertu TVP „Murem za polskim mundurem”

Fot. Piotr Drabik from Poland, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons; tvp.pl

Wychodzą na jaw kulisy związane z dzisiejszym koncertem TVP i MON-u, „Murem za polskim mundurem”. Wirtualna Polska dotarła do osoby pracującej przy jego organizacji, która poinformowała, że część gwiazd nie wiedziała o politycznym tle wydarzenia.

Koncert, jaki relacjonowało dziś TVP z bazy wojskowej w Mińsku Mazowieckim, miał – przynajmniej w teorii – być hołdem dla polskich żołnierzy. Przybywa jednak więcej kontrowersji związanych z wydarzeniem.

Koncert TVP „Murem za polskim mundurem” – gwiazd nie poinformowano o charakterze wydarzenia?

Kontrowersje związane z koncertem pojawiły się tuż po jego ogłoszeniu. TUTAJ piszemy o nich więcej. Internauci podkreślali propagandowy charakter wydarzenia, część bulwersowała się doborem występujących gwiazd.

Poseł Maciej Gdula napisał z kolei na Twitterze: „Koncert, gdy ludzie umierają na granicy. Coś takiego mógł wymyślić tylko Jacek Kurski”. Inne osoby zauważały, że pieniądze wydane na koncert lepiej przeznaczyć na ciepłe posiłki i kubki termiczne dla żołnierzy (więcej TUTAJ).

Teraz wyszły na jaw nowe fakty. Wirtualna Polska rozmawiała z osobą, która pracowała przy organizacji koncertu. Twierdzi ona, że o politycznym podłożu wydarzenia niektóre zagraniczne gwiazdy dowiedziały się dopiero w trakcie nagrywania zdjęć.

Na stronie Wirtualnej Polski czytamy:

– Niektórzy zagraniczni artyści nie wiedzieli, że biorą udział w koncercie politycznym. Mieli dowiedzieć się podczas nagrywania krótkich wstawek z zaproszeniem na koncert i byli zdziwieni – mówi informator wp.pl.

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?