Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jerzy Stuhr w bardzo ciężkim stanie. Aktor trafił do szpitala, podejrzewa się najgorsze
Redakcja Lelum.pl
Redakcja Lelum.pl 14.07.2020 10:03

Jerzy Stuhr w bardzo ciężkim stanie. Aktor trafił do szpitala, podejrzewa się najgorsze

JERZY STUHR
Fot. TRICOLORS/East News Jerzy Stuhr – EA

Jerzy Stuhr znalazł się w szpitalu. Jak podała Gazeta Wyborcza, stan aktora pogorszył się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Lekarze podejrzewają, że przyczyną gwałtownego załamania stanu zdrowia może być udar mózgu.

Jerzy Stuhr w ciężkim stanie

Jerzy Stuhr spędzał właśnie weekend w górach, kiedy, z podejrzeniem udaru mózgu, trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. To właśnie tam trafił z Nowego Targu, kiedy jego stan się pogorszył. Aktor już wcześniej był w złym stanie zdrowia.

Przez ostatnie tygodnie aktor przebywał w swoim domku na Podhalu, gdzie przygotował się do ponownego otwarcia teatrów po pandemii. Plany jego powrotu na deski teatru pokrzyżowała choroba aktora.

  1. Hanna Lis skomentowała wyniki wyborów. Gwiazda w mocnych słowach o Szymonie Hołowni i Władysławie Kosiniaku-Kamyszu
  2. „Nie mam złudzeń”. Kinga Duda szczerze oceniona przez osobę, która dobrze ją poznała
  3. Rafał Trzaskowski przerwał milczenie. Właśnie zwrócił się do Andrzeja Dudy i swoich wyborców

Najprawdopodobniej powodem gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia Stuhra jest udar mózgu. O udarze napisała jako pierwsza “Gazeta Wyborcza”, powołując się na żonę Jerzego Stuhra Barbarę, jednak cytowany przez Wirtualną Polskę Jerzy Radziwiłłowicz, przyjaciel Stuhra, nie podał tego szczegółu.

Jerzy Stuhr: stan zdrowia

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o złym stanie zdrowia Jerzego Stuhra. W 2011 roku walczył on z rakiem krtani, przeszedł też zawał. Aktor był też jedną z ważnych postaci głośnego procesu o smog. W 2019 roku trzy osoby: reportażysta Mariusz Szczygieł, doradca finansowy Tomasz Sadlik i właśnie Jerzy Stuhr wytoczyli państwu polskiemu proces, w którym dowiedli, że życie w miastach pełnych smogu narusza ich dobra osobiste. Sąd przychylił się do tej argumentacji.

To nie jedyny przypadek, kiedy Stuhr zaangażował się społecznie w związku z nauką, jaką wyciągnął z własnego stanu zdrowia. Po przejściu nowotworu w 2011 roku poświęcił się między innymi pomocy pacjentom cierpiącym na raka.

Stuhr wziął między innymi udział w akcji “List do opiekuna”. Kampania skupiała się na mniej oczywistym aspekcie walki z chorobami, jakim jest wsparcie osób bliskich. Podkreślała, że poważna choroba to wyzwanie nie tylko dla pacjenta, lecz także dla jego opiekuna. Jerzy Stuhr podkreślił, że cieszy się z możliwości publicznego podziękowania żonie za wsparcie w czasie leczenia.

Zobacz zdjęcie:

jerzy stuhr

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaczął w szale zdejmować ubrania przed Gessler. Zerwał mikroport ze spodni, wywołał skandal w „Kuchennych Rewolucjach”
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. Kinga Duda zyskała wczoraj najwięcej? Znany gej w szczerych słowach o wczorajszym wystąpieniu córki Dudy
  4. Niespodziewanie ujawniono największy sekret Andrzeja Dudy. Dzięki niemu mógł wygrać wybory
  5. Od lat zdradza męża. Pouczający wpis daje do myślenia każdej kobiecie, która marzy o romansie
  6. Nowy grób Woźniak-Staraka odbiera mowę. Pojawiły się dobitne zdjęcia

źródło: „Gazeta Wyborcza”, Wirtualna Polska

Tagi: jerzy stuhr