Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Janusz Gajos wiele razy zawodził się w miłości. Teraz jest szczęśliwy
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 14.04.2024 10:37

Janusz Gajos wiele razy zawodził się w miłości. Teraz jest szczęśliwy

Janusz Gajos i Elżbieta Brożek
Fot. KAPIF

Janusz Gajos jest jedna z największych legend polskiej kinematografii. Współpracował z takimi wielkimi reżyserami jak Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda czy Jerzy Smarzowski. Jak to w życiu wielu artystów bywa, jego życie uczuciowe było niezwykle skomplikowane, a artystyczna dusza długo kazała szukać mu stabilizacji. 

Janusz Gajos miał w życiu aż trzy nieszczęśliwe małżeństwa

Janusz Gajos był aż trzykrotnie żonaty, zanim wszedł w związek małżeński ze swoją obecną żoną. Jego pierwszą małżonką była Zoja, a następnie aktorka Ewa Miodyńska znana między innymi z filmu Nie ma róży bez ognia. Jego trzecią żoną była Barbara Nabiałczyk, realizatorka telewizyjna. Z tego małżeństwa urodziła się w 1980 roku córka Agata.

Urodzony w 1939 roku Janusz Gajos, jak widać, prowadził w swoim życiu poszukiwania do dosyć dojrzałego jak na ówczesne czasy, wieku. Co dzisiaj jest normą, kiedyś mogło szokować.

KAPIF_oryginal_K1179805F.jpg
Fot. KAPIF, Janusz Gajos i Elżbieta Brożek
Będzie rekord? Iberion gra razem z WOŚP, dzieje się, Gajos, Gessler, Podsiadło, kto jeszcze wspiera Owsiaka? Córka Janusza Gajosa wyjawiła, jak potratowano ją w szpitalu. Wszystko z powodu znanego taty

Janusz Gajos jest w związku małżeńskim od ponad trzydziestu lat

Po latach burzliwej młodości Januszowi Gajosowi udało się wreszcie znaleźć ukojenie. Słynny aktor już w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to jego córka wchodziła w nastoletniość, postanowił związać się z Elżbietą Brożek, której oświadczył się podobno już po roku znajomości.

“Albo ona albo nikt”, miał pomyśleć sobie aktor według niektórych opowieści. W jednym z wywiadów dodał też (cytat za magazynem ”Viva!"):

 Zginąłbym bez niej. Wygląda na to, że im dłużej jesteśmy ze sobą, tym bardziej nasz związek się zacieśnia

KAPIF_oryginal_K1146258F.jpg
Fot. KAPIF, Janusz Gajos

Janusz Gajos zawdzięcza bardzo wiele Elżbiecie Brożek

Od wielu lat Janusz Gajos powtarza, że to małżeństwo odmieniło jego życie i zdecydowanie warto było czekać na nie aż tak długo. To że są razem już ponad trzydzieści lat z resztą mówi samo za siebie. W jednym z wywiadów dodaje (cytat za magazynem "Viva!"):

Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Atrakcyjne kobiety oczywiście w dalszym ciągu wywołują atawistyczny odruch stawiania piór, ale poczucie rzeczywistości szybko osadza nas w realnym miejscu i czasie