Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Janusz Gajos opowiedział o swoim stanie zdrowia. Nie wszystko jest idealnie
Michał Fitz
Michał Fitz 17.03.2023 14:25

Janusz Gajos opowiedział o swoim stanie zdrowia. Nie wszystko jest idealnie

Janusz gajos
fot. KAPiF

Janusz Gajos to bez dwóch zdań jeden z najwybitniejszych aktorów w historii polskiej kinematografii. Aktor ma już jednak 84 lata na karku i jak się okazuje, wiek coraz poważniej daje o sobie znać. Artysta rok temu musiał zakończyć karierę teatralną. Doskwiera mu jeden objaw.

Mężczyzna musiał podjąć świadomą decyzję o rezygnacji z występów. Nie chciał bowiem, by te ucierpiały przez jego problemy.

Janusz Gajos ma problemy z pamięcią

Janusz Gajos nie ukrywa, że z wiekiem gra mu się coraz ciężej. Rok temu, gdy w rozmowie z Dorotą Wellman ogłaszał, że kończy karierę teatralną, przyznał, że zdarzają się momenty, w których nie czuje się panem sytuacji, dlatego rezygnuje z występów.

Z kolei w wywiadzie dla „Newsweeka” wprost przyznał, że miał momenty w trakcie spektaklu, w których zapominał pojedynczych słów. Z uwagi na ogromne doświadczenie był w stanie to sprytnie nadrobić, ale nie chciał, by takie sytuacje zdarzały się częściej.

- Pomyślałem, że to przestaje mieć sens — przyznał wprost.

"Teraz ja wybiję ją". Porażające, co zrobił Tancerz z "Chłopaków do wzięcia". Widzowie zamarli po obejrzeniu

Janusz Gajos podupadł na zdrowiu przez pandemię?

W rozmowie ze wspomnianym wyżej czasopismem Gajos zastanawiał się także nad przyczyną swojego stanu zdrowia. Przyznał, że w trakcie pandemii zachorował na covid. Podejrzewa, że gorsza pamięć może być efektem tak zwanego „covidowego ogona”, który ciągnie się za wieloma osobami, które się z nim mierzyły.

Niezależnie od przyczyny takiego stanu rzeczy, bardzo szanuje zarówno swoich odbiorców, jak i innych aktorów, dlatego nie chce stwarzać potencjalnych problemów swoją obecnością na scenie.

Janusz Gajos nie całkiem rezygnuje z kariery

Artysta wyjaśnił, że nie zamierza już pojawiać się na teatralnej scenie, gdy trzeba grać na żywo, ale nie wykluczył swoich występów w filmach. Przyznał, że jeśli dostanie ciekawą propozycję, to na pewno ją rozważy.

Dodatkowo zaznaczył, że próbuje swoich sił jako reżyser, bo i ta forma sztuki zaczęła go pociągać. Można więc przypuszczać, że z branżą aktorską nie rozstanie się aż do samej śmierci.

Źródło: Newsweek/ Super Express

Tagi: janusz gajos