Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak utrzymać związek na odległość? 8 sposobów, by się udało
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 21.06.2019 12:54

Jak utrzymać związek na odległość? 8 sposobów, by się udało

jak utrzymać związek na odległość
fot. unsplash.com by Becca Tapert

Jak utrzymać związek na odległość? W dzisiejszych czasach wiele par żyje daleko od siebie. Zakochanych często dzielą setki kilometrów ze względu na pracę czy studia w innych miastach. Coraz częściej ludzie poznają się także przez internet i nie są w stanie nagle porzucić swojego życia, by być ze swoją drugą połówką w jednym miejscu. Czy jest jakiś sposób na to, by związek na odległość się udał?

Jak utrzymać związek na odległość? Czy możliwe jest bycie w związku z kimś, kogo nie możemy widzieć codziennie? Wiele przypadków potwierdza, że owszem jest to możliwe! Taki związek wymaga jednak wiele pracy i zaangażowania z obu stron. Nie wszyscy będą w stanie tak funkcjonować na dłuższą metę, jest jednak wiele sposobów na to, by ułatwić sobie życie, będąc w związku z osobą, z którą dzielą nas setki, a czasem i tysiące kilometrów. Mamy dla was 8 wskazówek, jak utrzymać związek na odległość i nie rezygnować z uczucia!

Jak utrzymać związek na odległość?

Zaufanie

Bez niego ciężko będzie nam utrzymać zdrową relację z naszym partnerem. Wiadomo, że nawet w najsilniejszym związku czasami pojawiają się wątpliwości, które zazwyczaj udaje nam się szybko stłumić, jeśli wiemy, że nasza miłość jest silna. Brak możliwości spotkania się ze swoim partnerem twarzą w twarz może prowadzić do snucia domysłów czy szkodliwych przypuszczeń. W przypadku, gdy nie mamy naszego partnera stale pod ręką, zaufanie jest jednak kluczowe!

Wiele osób krytykuje związki na odległość właśnie dlatego, że nie wierzą w wierność drugiej połówki, jeśli nie mogą jej osobiście zweryfikować. Takim myśleniem nie należy się kierować w żadnej relacji, a już na pewno nie w przypadku relacji na odległość! Jeśli możecie na sobie polegać i dotrzymać słowa, związek jak najbardziej ma szansę na przetrwanie. W końcu w dojrzałej relacji oboje partnerów powinno być w stanie ufać sobie na tyle, by nie doprowadzać do toksycznych sytuacji. To, że ktoś nie odpisał dłużej na SMS-a, albo nie oddzwonił od razu, nie oznacza przecież, że o nas zapomniał! Ufajcie więc sobie nawzajem i uczcie się cierpliwości.

Rytuały

Nie chodzi o żadne niezwykłe obrzędy, a o to, jak utrzymać związek na odległość i czerpać z niego przyjemność. Tak jak w standardowym związku liczą się małe gesty. Zaplanujcie sobie, że danego dnia tygodnia pójdziecie oboje na spacer i przeprowadzicie wideo rozmowę. Ustalcie, że codziennie wieczorem dzwonicie do siebie i opowiadacie o swoim dniu, a rano piszcie sobie wiadomości o tym, co zrobiliście na śniadanie. Warto jest pilnować takich małych gestów, z których możecie oboje czerpać przyjemność.

Jeśli macie możliwość spotykania się w weekendy, zróbcie to tak, żeby nie tracić ani chwili. Umówcie się, że raz idziecie do ulubionej knajpy jednego, a raz drugiego. Małymi rytuałami można się bawić i wymyślać coraz to nowe i ciekawsze. Mogą być nawet czymś zupełnie absurdalnym, pod warunkiem, że posłużą waszej relacji!

Stały kontakt

Podstawą silnego związku na odległość jest stały kontakt z partnerem. Regularne rozmowy i świadomość tego, co dzieje się u drugiej połówki pozwalają na utrzymanie zdrowej relacji. W dobie internetu bardzo łatwo jest na szczęście pozostać w kontakcie, czy to dzięki rozmowom telefonicznym, czy przez różne aplikacje. Wiadomo, że nie jest to tym samym, co spotkanie twarzą w twarz, ale może być równie przyjemne! Odległość między wami nie musi znaczyć, że musicie komunikować się ze sobą bardziej intensywnie albo cały czas. Łatwo wpaść w pułapkę i sprawić, że nasz partner poczuje się osaczony, a przecież nie o to chodzi.

Jak utrzymać związek na odległość, by był ekscytujący? Dzwońcie do siebie regularnie, żeby być na bieżąco z tym, co się u was dzieje. Wysyłaj partnerowi swoje zdjęcia, nie musisz być na nich wystrojona i w makijażu. Nie widzicie się na co dzień więc twoja druga połówka z pewnością chętnie zobaczy cię także w piżamie czy podczas mycia zębów! Żeby nie opowiadać sobie codziennie tych samych, nieciekawych historii, możecie postawić na bardziej kreatywne rozwiązania: wyślijcie sobie filmiki, na których tańczycie albo codziennie przesyłajcie sobie jedno zdjęcie, na które wasz partner musi odpowiedzieć podobnym.

Jest mnóstwo możliwości, żeby nie popaść w przygnębienie spowodowane dzielącymi was kilometrami, a wręcz cieszyć się z każdej chwili, w której możecie się ze sobą kontaktować. Pamiętaj, że dzieląca was odległość nie znaczy, że musicie kontaktować się ze sobą dużo częściej, niż w zwyczajnym związku. Niech kontakt między wami będzie jak najbardziej wartościowy i przepełniony radością, a nie smutkiem spowodowanym długotrwałą rozłąką!

Zorganizujcie się

Warto wiedzieć, kiedy nasz partner ma zajęcia albo pracę, żeby nie dobijać się do niego w godzinach, kiedy po prostu nie będzie miał możliwości odebrać. Zresztą dzwonienie o dziwnych godzinach może sprawić, że zmartwi się, że stało się coś złego! Starajmy się więc nie niepokoić naszej drugiej połówki, gdy ta jest zajęta. Wszyscy mamy swoje zajęcia i obowiązki i nie lubimy, żeby coś nam w tym przeszkadzało.

Ustalcie sobie grafik, z którego będzie jasno wynikało, kiedy które z was ma czas na relaks i rozmowę. Na pewno utrudnione jest to w przypadkach, gdy zakochani znajdują się w innych strefach czasowych, jednak wtedy też jest to jak najbardziej wykonalne. Pamiętajcie też o ważnych wydarzeniach, takich jak egzaminy czy rozmowa o pracę, tak, żeby móc sobie kibicować i okazywać wsparcie. Wyznaczcie sobie terminy, w których możecie się zobaczyć i pamiętajcie, żeby mocno się ich trzymać. Zaplanujcie wspólny wyjazd albo odwiedzajcie się spontanicznie. Starajcie się rozsądnie gospodarować czasem i rozdzielać go sensownie między drugą połówkę, znajomych i rodzinę, a pracę.

Nie zapomnijcie również zadbać o samych siebie – przecież to, że dzieli was duża odległość, nie znaczy, że macie tkwić w samotności i smutku! Nie skupiajcie się na negatywach, w końcu różnica kilometrów to nie koniec świata. Spójrzcie na to, jak na nowe doświadczenie i pamiętajcie, że nie jesteście razem bez powodu.

Współżycie i czułość

Jak utrzymać związek na odległość, jeśli bardzo chcielibyście fizycznego kontaktu, ale nie macie ku temu sposobności? Ciężko jest zapomnieć o tym, jak ważna jest dla związku instymność. Kiedy już możecie się spotkać i jest okazja do pójścia do łóżka, zadbajcie o to, byście oboje naprawdę mogli się cieszyć zbliżeniem. Poświęćcie drugiej osobie dużo uwagi i pieszczot, spytajcie, na co ma ochotę. Jeśli nie widzicie się w ciągu tygodnia, możecie pisać do siebie dwuznaczne wiadomości albo mówić, jak bardzo chcielibyście już znaleźć się ze sobą w łóżku. Takie drobnostki wywołują uśmiech na twarzy i sprawiają, że atmosfera się podkręca.

Oprócz tego pamiętajcie o tym, by okazywać sobie mnóstwo czułości, nie tylko, gdy się spotykacie. Nawet zwykły SMS, w którym użyjesz zdrobnienia albo wyznasz miłość partnerowi, sprawi mu przyjemność. Drobne gesty takie jak czułe słówka czy życzenie drugiej połówce dobrej nocy naprawdę nabierają ogromnego znaczenia, kiedy na co dzień nie możecie sobie tego powiedzieć w realu. Mówcie sobie, że za sobą tęsknicie – oboje to wiecie, ale zawsze miło jest usłyszeć potwierdzenie uczucia!

Wspólne zajęcia

Wspólne zajęcia na odległość? Od czego mamy internet! Bez trudu możecie znaleźć coś, co możecie robić wspólnie. Umówcie się na wirtualne gotowanie obiadu z jednego tutorialu w tym samym momencie. Obejrzyjcie ten sam film i dzielcie się wrażeniami w czasie rzeczywistym. Pograjcie wspólnie w grę online albo stwórzcie wirtualny album ze zdjęciami. Możliwości jest naprawdę wiele! Nawet nie robiąc nic niezwykłego, możecie połączyć się na wideo czacie i gadać o głupotach.

Jeśli nie wirtualnie, to przecież prawdziwe życie też oferuje niebanalne sposoby na to, jak utrzymać związek na odległość! Wymieńcie się książkami i dzielcie się uwagami na temat lektury albo zacznijcie jeździć na rowerze i chwalić się sobie wynikami. Naprawdę niewiele trzeba, żeby poczuć więź, nawet gdy dzielą was setki kilometrów.

Zaskakujcie się!

Skoro nie możecie widywać się na co dzień, spróbujcie zaskakiwać się nawzajem niecodziennymi gestami. Napisz do partnera staromodny list, w którym szczegółowo opiszesz swój tydzień, albo uczucia do niego. Możesz też wysłać paczkę, w której zawrzesz ulubione słodycze drugiej połówki, albo prześlesz mu jakiś kojarzący się z tobą drobiazg. To nie musi być nic wielkiego – nawet większym zaskoczeniem niż list może być otrzymanie pojedynczej kartki z życzeniami, zupełnie bez okazji.

Wysyłajcie sobie oldschoolowe śmieszne maile, w których wyznajecie sobie miłość, albo życzycie miłego dnia. Prześlijcie sobie wydrukowane wspólne zdjęcia albo zamówcie swojej drugiej połówce pyszne jedzenie, które zostanie im dostarczone pod same drzwi. Wykażcie się kreatywnością!

Jeśli nadarzy się okazja, odwiedzajcie się spontanicznie. To zawsze miła niespodzianka, w końcu każda okazja, by się zobaczyć, jest ekscytująca. Zabierz swojego partnera na randkę w nietypowe miejsce albo zorganizuj wam super dzień w domowym zaciszu, żebyście mogli nacieszyć się sobą i tylko sobą.

Optymizm

Najważniejsza porada, jak utrzymać związek na odległość: nie załamuj się! Wiadomo, że ciężko jest być daleko od ukochanej osoby, ale sam fakt, że jesteście razem i się kochacie, powinien wystarczyć, by się nie smucić. Zresztą nie ma gorszego uczucia od myślenia o tym, że twój partner też może siedzieć i martwić się o to, że czujesz się samotnie.

Wykorzystajcie oboje ten czas na to, by jak najwięcej zainwestować w siebie, a przy tym pracować nad waszą wspólną relacją. Opłaci się! Świadomość, że jesteście w tym razem i zdecydowaliście się na taki tryb życia, może tylko wzmocnić wasz związek.

Poza tym, żeby utrzymać relację na odległość potrzeba mnóstwa zaangażowania, które na pewno potem zaprocentuje. Warto więc patrzeć na związek na odległość jak na szansę na nowe i ekscytujące doświadczenie, bo przecież właśnie tym jest!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak utrzymać związek na odległość

Związek na odległość wymaga zaangażowania obu stron.

jak utrzymać związek na odległość

Pamiętaj o dużej dozie czułości i zaufania.

jak utrzymać związek na odległość

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, stały kontakt z partnerem wcale nie jest taki trudny.

jak utrzymać związek na odległość

Wysyłanie sobie ręcznie pisanych listów jest bardzo romantyczne.

jak utrzymać związek na odległość

Na szczęście jest internet i możliwość rozmowy wideo.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie szukać faceta? 15 niezawodnych miejsc w Warszawie
  2. Przyjaciółka męża. Czy to źle, że mój mąż ma przyjaciółkę?
  3. Jak poderwać starszego faceta? 10 sposobów na dojrzałego mężczyznę
  4. Jaki powinien być facet w związku? Sygnały, które powinnaś dostrzegać
  5. Związek idealny istnieje? 6 mitów na temat związków, w które wszyscy wierzymy