Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak dbać o dłonie. Zasady prawidłowej pielęgnacji
Dominika Bryś
Dominika Bryś 17.04.2020 18:34

Jak dbać o dłonie. Zasady prawidłowej pielęgnacji

jak dbać o dłonie
unsplash.com

Wiele kobiet zastanawia się jak dbać o dłonie. Ręce to wizytówka człowieka, dlatego zasługują one na szczególną uwagę.

Większość z nas minimum raz w miesiącu stara się odwiedzić gabinet kosmetyczny. Manicure tytanowy, hybrydowy, japoński – dbamy o najnowsze trendy w stylizacji paznokci. Ale to nie jedyny powód, dla którego odwiedzamy salony beauty. Każdego dnia nasze dłonie narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz detergentów, dlatego bardzo ważne jest dla nich odpowiednie nawilżenie i znalezienie swojego sprawdzonego sposobu na gładką skórę.

Przedstawiamy Wam krok po kroku, jak dbać o piękne dłonie oraz zasady ich prawidłowej pielęgnacji w domowych warunkach, które warto wprowadzić do swoich codziennych rytuałów.

Jak dbać o dłonie? Oto 5 sprawdzonych sposobów:

1. Stosujcie kąpiel parafinową. Świetnie sprawdza się dla skóry z tendencją do przesuszania i pękania. Zabieg ten silnie regeneruje dłonie po zimie, posiada właściwości kojące dla skóry. Gotowy zestaw możesz zakupić w pobliskiej drogerii lub w sklepach online. Jest to zabieg, który wykonuje się również w gabinecie kosmetycznym i świetny sposób na gładką skórę.

2. Nie myjcie dłoni w zbyt gorącej wodzie. Może ona niekorzystnie wpłynąć na kondycję skóry. Jak poprawnie myć ręce, by dbać o dłonie i równocześnie chronić je przed wirusami? 30-40 stopni Celsjusza to temperatura, która nas zabezpieczy, ale nie będzie działać destrukcyjnie na stan naszych rąk. Pamiętajcie również, by podczas sprzątania zawsze zakładać rękawice ochronne. Detergenty działają bardzo szkodliwie na delikatną skórę dłoni.

3. Nigdy nie próbowałyście naturalnych sposobów na gładką skórę dłoni i paznokci? Czas to zmienić! Odżywczy peeling z oliwy i cukru? Siemię lniane w Waszej kosmetyczce? Oczywiście! Taka domowa pielęgnacja dłoni to świetny pomysł, nawet dla alergików.

4. Raz w tygodniu wetrzyjcie w dłonie dużą dawkę kremu i załóżcie na nie rękawiczki. Wybierajcie kosmetyki, które mają w składzie mikroelementy oraz składniki aktywne, które są bardzo ważne w codziennej pielęgnacji. Rękawiczki wytwarzają ciepło, dzięki któremu preparat głęboko się wchłania i działa silnie regenerująco. Jeżeli wypróbujecie ten sposób na gładkie dłonie raz, z pewnością zagości on wśród Waszych kosmetycznych rytuałów.

5. Dbając o piękne dłonie, nie zapomnijcie również o pielęgnacji paznokci. Polecamy różnego rodzaju oliwki do skórek oraz moczenie dłoni w naparach z ziół. Warto zaopatrzyć się również w masło shea. My polecamy to nierafinowane – maksymalnie nawilża skórę.

Mamy nadzieję, że dzięki tym prostym działaniom, wiecie już, jak dbać o dłonie i wprowadzicie do swojej codzienności tę domową pielęgnację. Czy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na gładką skórę?