Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jadwiga Staniszkis nie żyje. Słynna profesor poważnie chorowała
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 15.04.2024 18:21

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Słynna profesor poważnie chorowała

Jadwiga Staniszkis
Fot. KAPiF

Jadwiga Staniszkis nie żyje. W ostatnich latach z powodu choroby wycofała się z życia publicznego. Informację o śmierci znanej profesor potwierdziła jej córka. Znamy datę pogrzebu. 

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Zmarła w wieku 81 lat

Jadwiga Staniszkis była wybitnym socjologiem i analitykiem politycznym. Informację o śmierci profesor potwierdziła dla Polskiej Agencji Prasowej jej córka Joanna Staniszkis. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w kościele w Podkowie Leśnej w województwie mazowieckim.

Jadwiga Staniszkis wycofała się z życia publicznego z powodu ciężkiej choroby, o której w jednym z wywiadów opowiedziała jej córka. 

11-latek poszedł nocować do kolegi. Nie żyje "07 zgłoś się". Nie żyje Zbigniew Tobiasz. Aktor miał 96 lat

Jadwiga Staniszkis ciężko chorowała

Mama jest ciężko chora, cierpi na Alzheimera, więc kontakt z nią jest mocno utrudniony, nie mówi. To dla mnie przykry temat - mówiła Joanna Staniszkis kilka miesięcy temu w rozmowie z Wprost.

Teraz, jak czytamy na stronie Radia Zet, córka słynnej profesor potwierdziła dla PAP informację o jej śmierci. Jadwiga Staniszkis w przyszłym tygodniu skończyłaby 82 lata.

Kim była Jadwiga Staniszkis?

Jadwiga Staniszkis ukończyła studia w Sekcji Socjologicznej Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Warszawskiego. 20 października 1992 otrzymała tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. Słynna profesor zajmowała się socjologią polityki oraz socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji.

Po ukończeniu studiów pracowała w Instytucie Socjologii UW. Należała do grona młodych asystentów, którzy wspólnie z cenionymi profesorami oraz aktywnymi politycznie organizowali intelektualne życie polityczne na Uniwersytecie Warszawskim w postaci odbywających się często w warunkach konspiracyjnych spotkań dyskusyjnych i seminariów. Następnie po zwolnieniu z pracy (za udział w protestach studenckich) kontynuowała działalność naukową.

Staniszkis sympatyzowała z Prawem i Sprawiedliwością. Przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2010 roku stwierdziła publicznie, iż Jarosław Kaczyński jest według niej najlepszym kandydatem na stanowisko głowy państwa - podaje Radio Zet. 

Pogrzeb profesor Jadwigi Staniszkis odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w kościele w Podkowie Leśnej.