Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jacek Deleżyński nie żyje. Właśnie przekazano wiadomość o śmierci aktora, miał tylko 63 lata
Michał Fitz
Michał Fitz 08.02.2023 14:38

Jacek Deleżyński nie żyje. Właśnie przekazano wiadomość o śmierci aktora, miał tylko 63 lata

Jacek Deleżyński
Canva

Niestety docierają do nas bardzo smutne informacje, które mogą sprawić przykrość przede wszystkim wielbicielom teatru. Nie żyje bowiem Jacek Deleżyński.

Informację o śmierci artysty podała Akademia Sztuk Teatralnych, w której pracował.

Nie żyje Jacek Deleżyński

O tym, że Deleżyński odszedł, w uczelnianym komunikacie pierwsza poinformowała Elżbieta Czaplińska-Mrozek, która jest prorektorem wspomnianej szkoły. 

- Z ogromnym smutkiem przekazuję państwu informację o śmierci dr. Jacka Deleżyńskiego — czytamy w oświadczeniu.

Co warto zaznaczyć, wbrew nazwie aktor nie pracował w Mieście Królów, a we Wrocławiu, gdzie Akademia ma swoją filię.

 

Na oczach wszystkich oddał mocz na Cichopek, aż zaniemówiła. Tego wydania "PnŚ" nie zapomni do końca życia

Jacek Deleżyński - kariera teatralna

Deleżyński zdobył wykształcenie aktorskie w Państwowej Wyższe Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończył ją w 1982 roku.

Później przez kilka lat występował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a następnie przez dekadę pracował w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze. Później wrócił do stolicy Dolnego Śląska, by pracować w Teatrze Współczesnym.

Jacek Deleżyński w telewizji

Jacek Deleżyński, choć był uznanym aktorem w swoim środowisku, nigdy nie zyskał ogólnopolskiej popularności. Tylko dwukrotnie pojawił się na ekranach telewizorów.

Za pierwszym razem zagrał w Teatrze Telewizji w spektaklu „Trans-Atlantyk” w reżyserii Eugeniusza Korina. Później pojawił się także w serialu “Na kłopoty…Bednarski”.