Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Instagram pozwala na zadawanie pytań. Co zdradzają o sobie gwiazdy?
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 17.07.2018 14:32

Instagram pozwala na zadawanie pytań. Co zdradzają o sobie gwiazdy?

Instagram
Fot: instagram.com/kimkardashian, instagram.com/kristenhancher/

Instagram stał się najpopularniejszym serwisem społecznościowym, który umożliwia publikację zdjęć oraz filmików. Natychmiast zyskał ogromną popularność, a instagramowe konta stały się świetnym miejscem do reklamowania produktów, a także swojego wizerunku. Wiele osób właśnie za sprawą Instagrama zyskało popularność, a aplikacja daje coraz więcej możliwości. Fotograficzny serwis stał się miejscem, gdzie można porozmawiać ze swoimi idolami, a także sprawdzić, co obecnie robią. Gwiazdy chętnie wykorzystują Instagram do promowania swojej osoby i dzielą się większą częścią życia prywatnego. 

Instagram jest miejscem, które umożliwia swoim użytkownikom publikowanie zdjęć i filmików, a także ich edycję, którą można wykonać przy pomocy cyfrowych filtrów. Wykonane zdjęcia można także publikować w innych mediach społecznościowych, a Instagram stał się dla wielu osób miejscem, w którym można podzielić się pięknymi chwilami. Na początku aplikacja wyróżniała się tym, że dodawane zdjęcia miały charakterystyczny, kwadratowy kształt. W 2012 roku serwis został wykupiony przez Facebooka za około 1 mld USD.

Od tego czasu serwis bardzo się rozwinął. Wprowadzone została wyszukiwarka, która umożliwia wyszukiwanie hasztagów, profili użytkowników, a także lokalizacji. Użytkownicy mogą przeglądać także najpopularniejsze posty. Największą popularnością cieszą się profile gwiazd oraz sportowców. Najwyższą ilością obserwatorów może pochwalić się: Selena Gomez, Ariana Grande, Beyonce, Taylor Swift oraz siostry Kardashian.

Instagram – co umożliwia aplikacja?

Instagram to jedna z najbardziej popularnych aplikacji, która swoim użytkownikom daje naprawdę wiele możliwości. Pozwala na ciekawą edycję zdjęć, stworzenie kolaży, zapętlonych filmów oraz dodawanie relacji. Właśnie ostatnia opcja zyskała w ostatnim czasie największą popularność, a gwiazdy bardzo chętnie korzystają z możliwości, które daje. Publikacja jest tymczasowa i po 24 godzinach zostaje automatycznie usunięta. Co ciekawe, dzięki relacjom można nadawać na żywo, co staje się dobrym zastępstwem dla popularnej aplikacji Snapchat.

Aparat do relacji w aplikacji Instagram został bardzo dobrze wyposażony i posiada kilka trybów. Pierwszym jest tryb naturalny, który pozwala na stworzenie normalnego zdjęcia. Kolejnym trybem, który cieszy się ogromną popularnością jest boomerang, który umożliwia stworzenie zapętlonego filmu poklatkowego.  Następnym jest rewind i przy jego pomocy możemy zrobić ciekawy filmik, który puszczony jest od tyłu. Kolejnym trybem, jest tryb – bez użycia rąk i służy do stworzenia krótkiego wideo. Ostatnim jest tryb – na żywo, który umożliwia nadawanie transmisji swoim obserwatorom na żywo.

Co więcej, wykonując relację, można korzystać z bardzo ciekawych filtrów twarzy. Po wybraniu ikonki „buźki”, otwiera się panel, w którym możemy wybrać interesującą nas ozdobę głowy, królicze uszy oraz nosek, czy okulary. Dzięki zastosowanej technologii, która ma na celu wykrywanie twarzy, wybrane elementy są właściwie umieszczane na wykonywanym portrecie, a nawet poruszają się wraz z twarzą podczas wykonywania filmu. Jest to świetna opcja, z której wiele osób chętnie korzysta, kiedy nie ma ochoty pokazywać się światu w całej okazałości 😉

Krótka charakterystyka aplikacji Instagram

Jak z pewnością większość z was zauważyła aplikacja Instagram zdecydowanie wyróżnia się na tle Facebooka, czy Twittera. Panuje w niej zupełnie inny klimat i gdybyśmy mieli opisać ją jednym słowem, to można śmiało stwierdzić, że jest po prostu ładna. Instagram jest zdecydowanie światem obrazów, estetyki oraz piękna. Użytkownicy dbają o to, aby ich profile były perfekcyjne i ukazywały życie, jak z bajki. Przez tego typu podejście, wiele osób żyło wręcz w wyimaginowanym świecie, w którym by chcieli żyć i który tworzyli na swoich instagramowych kontach. Luksusowe wakacje, drogie ubrania i dodatki, a także posiłki spożywane w ekskluzywnych restauracjach. Właśnie tego typu zdjęcia są chętnie publikowane. Są to obrazy, które ukazują perfekcyjne życie oraz szczęście użytkowników.

Instagram jest także dobrym miejscem, gdzie można spędzić wiele czasu. Umożliwia bliższe poznanie ludzi oraz marek, które chętnie prezentują estetykę swojej firmy na pięknych fotografiach. Dzięki temu umożliwia przedsiębiorcom szybsze dotarcie do obecnych klientów, a także zachęcenie tych potencjalnych. Trzeba przyznać, że Instagram jest świetnym miejscem, gdzie można wykonać doskonałą reklamę. W ten sposób wiele osób zyskało sławę, a wszystko przy pomocy pięknych zdjęć. Obecnie dość łatwo zostać instagramową modelką, których jest coraz więcej. Warto jednak zaznaczyć, że jest to coraz trudniejsze zadanie, a słynne osoby na Instagramie wykazują się ogromną estetyką.

Co ciekawe, najliczniejszą grupą osób, które korzystają z aplikacji są te, w wieku 18-24 lat. Warto także zaznaczyć, że aż 63% to kobiety. Zaangażowanie użytkowników, którzy korzystają z aplikacji, jest aż 15 razy większe niż w przypadku innych social mediów. Tak samo, jak w przypadku Facebooka, na Instagramie także działa algorytm. Treści, które ukazują się użytkownikowi w aktualnościach, nie są chronologiczne, a wynikają z jego indywidualnych zainteresowań.

Instagram – funkcje

Co można zrobić korzystając z aplikacji Instagram? Naprawdę wiele! Trudno się dziwić, że gwiazdy pokochały tę aplikację, ponieważ oprócz kontaktu z fanami, jest to świetne miejsce, gdzie można zareklamować nie tylko swoją osobę, ale i produkty, czy miejsca. Dla niektórych celebrytów, Instagram jest doskonałym miejscem do wykonywania pracy. Tak naprawdę mogą reklamować produkt, nie wychodząc z domu, co z pewnością większość z was już zauważyła 😉

  • Filtry – każdy użytkownik ma możliwość korzystania z filtrów aplikacji, co bardzo ułatwia publikację i edycję zdjęć. W bardzo prosty sposób można upiększyć swoje zdjęcie lub film. Warto jednak zachować rozsądek w ich wykorzystaniu. Osoby, które dbają o estetykę profilu, najczęściej korzystają tylko z jednego filtra, który konsekwentnie stosują do wszystkich zdjęć.
  • Edycja – dodawane posty można edytować. Instagram pozwala na naprawdę wiele opcji i z jego pomocą można zmienić nasycenie, cienie, jasność, czy kontrast.
  • Lokalizacja – dodając post, można oznaczyć swoją  lokalizację. Jest to bardzo chętnie wykorzystywana metoda do pochwalenia się miejscem, w którym się obecnie jest.
  • Oznaczanie profili – osoby można oznaczać w postach, na zdjęciach, w komentarzu, opisie oraz InstaStories. To zdecydowanie najlepsza funkcja, która umożliwia gwiazdom świetną i dość dyskretną reklamę marek, czy produktów. Wiele osób chce wiedzieć, co dana osoba ma na sobie, a oznaczeniem, może nie tylko to sprawdzić, ale i od razu przekierować się na stronę marki. Trudno się dziwić, że tego typu reklama stała się nie tylko bardzo popularna, ale i skuteczna.

Zadawanie pytań w relacjach

Ta opcja stała się zdecydowanym hitem, a gwiazdy oszalały na jej punkcie. To bardzo łatwy i szybki sposób na komunikację ze swoimi fanami. Obserwatorzy mają możliwość zadawania pytań, a odpowiedzi można udostępniać dla wszystkich. Nie tylko szybki, ale i łatwy sposób, aby móc rozwiać wątpliwości swoich fanów. Wiele gwiazd zastąpiło w ten sposób popularne Q&A, ponieważ odpowiadanie na pytania w relacjach jest dużo prostsze i zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Wystarczy wybrać z opcji naklejek, tę o nazwie „pytania”, a następnie wypełnić pole „zadaj mi pytanie”. W polu powinna znaleźć się informacja, która zachęci obserwatorów do zadawania pytań. Kiedy obserwatorzy zadadzą pytanie, pojawi się ono na liście osób, które wyświetliły opublikowaną relację. Żadne z zadanych pytań nie jest w ten sposób anonimowe. Kiedy chcemy odpowiedzieć na pytanie, należy w nie kliknąć i automatycznie utworzy się nowa relacja z naklejką, w której należy udzielić odpowiedzi.

Jest to bardzo dobra i ciekawa alternatywa, która ułatwia proces komunikacji z obserwatorami. Choć można by stwierdzić, że brak anonimowych pytań jest minusem, to jednak trzeba przyznać, że dzięki temu można znacząco zmniejszyć liczbę osób, które chciałyby w pytaniach obrazić osobę tworzącą relację. Jest to bardzo dobra opcja, która umożliwia bliższe poznanie obserwowanych osób.

Co zdradzają gwiazdy w odpowiedziach na pytania?

Wiele gwiazd chroni swoją prywatność i rzadko udziela odpowiedzi dotyczących życia prywatnego. Co ciekawe, przez odpowiadanie na pytania, wiele znanych osób decyduje się na udzielenie więcej informacji dotyczących życia prywatnego. Być może jest tak, ponieważ sposób odpowiedzi kojarzy się z prywatną wiadomością, która zniknie po jakimś czasie i daje mimo wszystko większe poczucie intymności niż w przypadku opublikowania filmu na kanale YouTube.

W odpowiedzi na pytania obserwatorów, wiele gwiazd decyduje się na zdradzenie kilku szczegółów dotyczących życia prywatnego, ale także na porady dotyczące stylu życia. Niedawno na InstaStories Ani Lewandowskiej mogliśmy znaleźć pytania dotyczące diet, na które trenerka chętnie odpowiedziała, ale także podała informacje dotyczące jej życia prywatnego. Zdradziła, do jakiego miejsca najbardziej lubi powracać oraz co daje jej najwięcej szczęścia. Trzeba przyznać, że jest to świetny sposób na komunikację z fanami, a Ania świetnie sobie poradziła z odpowiedziami.

Niestety zdarzają się także wpadki, a jedną z największych, zaliczyła popularna wśród młodzieży gwiazda Instagrama – Kristen Hancher. 18-latka przypadkowo uruchomiła instagramową relację podczas odbywania stosunku. Aż 14 tysięcy osób z blisko 4 milionów obserwujących mogło nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć kochającą się parę w bardzo intymnych sytuacjach. Kristen przyznała, że sytuacja, która miała miejsce, bardzo ją zawstydza i zapewniała, że wszystko wydarzyło się przez to, że przypadkowo i bardzo niefortunnie usiadła na swoim telefonie. Po incydencie, który miał miejsce, jej popularność bardzo wzrosła, a wiele osób uważało, że opublikowanie stosunku było celowym zabiegiem 18-latki. Jednak jeżeli jest tak, jak twierdzi Hancher, trzeba przyznać, że modelka zaliczyła ogromną wpadkę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Karczmarczyk wzięła potajemny ślub! Kto jest jej wybrankiem?
  2. Na co warto zwrócić uwagę na letnich wyprzedażach?
  3. Gwiazdy, które zostały okradzione [ZDJĘCIA]

Źródła: socialpress.pl, apynews.pl, komputerswiat.pl, magdabek.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania