Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Polskie media przekazały najgorsze informacje: 86 osób nie żyje, wszyscy zginęli przez żywioł
Karina Sulich
Karina Sulich 16.08.2020 11:36

Polskie media przekazały najgorsze informacje: 86 osób nie żyje, wszyscy zginęli przez żywioł

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Informacje, jakie przekazały polskie media, są zatrważające. Bezmyślność, brawura, brak wyobraźni lub odpowiedzialności? Przyczyn może być wiele, jednak statystki mówią jasno, tylko w samym lipcu niebezpieczny żywioł pochłoną 86 osób. Niestety, wiele skazuje na to, że w sierpniu sytuacja może przedstawiać się o wiele gorzej.

86 osób nie żyje, wszyscy zginęli w wyniku utonięcia, wszyscy jedynie w lipcu. Informacje, które możemy wyczytać z policyjnych statystyk, nie zapowiadają nic dobrego. Niestety, kiedy w czerwcu było 60 topielców, tylko do 16 sierpnia na polskich wodach życie straciło 57 osób.

Utonięcia w Polsce: 2020

Przez cały czerwiec było jedynie 8 dni, w których nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia, w lipcu 4, natomiast do 16 sierpnia, w Polsce, w wodzie, codziennie życie traciła przynajmniej jedna osoba. Problem jest zatrważający, a smutne informacje i przebiegi dramatycznych akcji ratunkowych, jakie docierają do nas z kąpielisk, są przerażające.

Niestety, od czerwca w Polsce utonęły łącznie 203 osoby, a do końca wakacji zostały nam jeszcze dwa tygodnie, choć dla niektórych sezon trwa o wiele dłużej. Ile żyć pochłonie jeszcze niebezpieczny żywioł, do którego niektórzy wciąż nie żywią odpowiedniego respektu?

  1. Nie żyje młodszy brat prezydenta USA. Okoliczności śmierci są wstrząsające
  2. Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?

Dramatyczne informacje z polskich kąpielisk

Dlaczego ludzie toną? Jak się okazuje, jedną z najczęstszych przyczyn utonięć jest alkohol, którego na polskich kąpieliskach nie brakuje, a także brak umiejętności pływania. Nierzadko też upomnienia ratowników nie działają na brawurowych urlopowiczów, a ofiar nie brakuje zarówno w ludziach młodych, dzieciach jak i dorosłych.

Z informacji podanych przez policję wynika, że 2019 roku w Polsce utonęło 456 osób, z czego aż 120 w jeziorach. Rok wcześniej liczba topielców wynosiła 545. Niestety, łańcuchy życia i akcje ratunkowe nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Pamiętajmy, by nad wodą zachować szczególną ostrożność i starajmy nie dopuścić się do dramatycznej sytuacji, która miała miejsce w 1994 roku, kiedy to w Polsce utonęło 1782 osób.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

informacje

Informacje są zatrważające. Od 1 czerwca do 16 sierpnia w Polsce w wyniku utonięcia zmarły 203 osoby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najsmutniejsza wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz
  2. Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się luksusowym autem. Fani wytknęli jej jeden szczegół, musiała odpowiedzieć
  3. Siwe włosy mogą być największym atutem. Nie musisz ich farbować, aby wyglądać pięknie
  4. Ministerstwo przedstawiło propozycję zmian. Mogą zostać wprowadzone ograniczenia i grzywny
  5. Zenek Martyniuk nie wytrzymał. Wszystko przez sugestie dziennikarza, „Facet musi jeść jak facet”

źródło:

Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem