Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Imiona dla dzieci, które mają najpiękniejsze znaczenie. Jessica i Brajan się do nich nie zaliczają
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 29.09.2019 15:07

Imiona dla dzieci, które mają najpiękniejsze znaczenie. Jessica i Brajan się do nich nie zaliczają

Imiona, które nadajemy naszym dzieciom nie powinny być kwestią przypadku. To właśnie dlatego jego wybór jest jedną z pierwszych rozterek, z którą borykają się przyszli rodzice. Nie wiemy, czy wiecie, ale Jessica czy Brajan to już przeżytek! Poznaj 6 najpiękniejszych imion, które zawsze zachwycają.

Zastanawiasz się, dlaczego wybór odpowiedniego imienia dla dziecka jest tak ważny? Przecież to właśnie ono będzie towarzyszyć twojej pociesze do końca życia. Dziś pragniemy poinformować was, że moda na bezrefleksyjne i pozbawione jakiegokolwiek znaczenia imiona jest już passé. Teraz stawiamy na klasykę i powrót do korzeni. A imiona z naszej listy zasługują na szczególną uwagę.

Imiona, które mają najpiękniejsze znaczenie

Anna

Imie to wywodzi się z języka hebrajskiego channah, które pierwotnie tłumaczone było jako wdzięk i łaska.

Imiona

Imiona dla dzieci nie powinny być przypadkiem.

Anna to kobieta o łagodnym i miłym usposobieniu. Nie zapominajmy jednak, że cierpliwość nie jest jej najmocniejszą stroną. Jest ona idealnym materiałem na żonę i matkę. Wrodzona gospodarność i fach w ręku płynie w jej krwi.

Małgorzata

Imię to pochodzi od greckiego słowa margarites i oznacza perłę. Kobiety, które są posiadaczkami tego imienia w społeczeństwie uznawane są za ciepłe i sympatyczne jednostki. Rozwiązywanie codziennych problemów jest dla nich czystą przyjemnością, z którą radzą sobie na medal. Co więcej, sa one niebywale sentymentalne i romantyczne.

Beata

Imię to pochodzi z łaciny i oznacza błogosławiona, szczęśliwa. Beata to kobieta, która poradzi sobie w każdej sytuacji. Nie istnieją dla niej bariery, których nie da się przeskoczyć. Oprócz tego jest bardzo sympatyczną i życzliwą osobą. Nie zapominajmy, że Beata z trudem znosi porażkę. Wszelkie próby dyskusję czy dialogu i tak zakończą się niepowodzeniem.

Zofia

W Polsce było znane jeszcze w średniowieczu. Imię pochodzące z języka greckiego. Sophia znaczy mądrość. Nie bez przyczyny osoby, o tym zaszczytnym imieniu posiadają w sobie tyle mądrości. Nie tylko wyuczonej, ale też życiowej. Dodatkowo nigdy nie daje się ponieść emocjom i bezgranicznie ufa własnej intuicji. Dziewczynki o tym imieniu są energiczne, błyskotliwe niebywale samodzielne.

Leon

Imię to pochodzi jeszcze z czasów antycznych. W starożytnym Grecji i Rzymie oznaczało Lwa. Posiadacze tego imienia cechują się ogromną odpornością i wytrzymałością zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Własne porażki traktują jako nauczkę, z której zawsze wyciągną odpowiednie wnioski.

Maciej

Maciej jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa Mattijjah. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ten, który jest darem Boga.

Osoby o tym imieniu są niebywale wrażliwe i nastawione na dobro innych ludzi. Zawsze stanie po stronie osób, które zostają niesłusznie zaatakowane. W życiu miłosnym i rodzinnym jest jednostką aktywną i w pełni zaangażowaną.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Imiona

Anna to idealny materiał na żonę.

Maciej

Maciej oznacza „ten, który jest darem od Boga „.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Carrefour rzuca rękawicę Rossmannowi. Wchodzi na rynek z siecią drogerii
  2. Katarzyna Skrzynecka nie chce brać ślubu kościelnego? Aktorka w mocnych słowach o Kościele
  3. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Mężczyzna nie spodziewał się takich słów
  4. Iwona Pavlović ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania