Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > IMGW wydał komunikat. Ostrzeżenia pogodowe obejmują cały kraj
Karol Osiński
Karol Osiński 19.06.2021 14:25

IMGW wydał komunikat. Ostrzeżenia pogodowe obejmują cały kraj

Prognoza pogody
fot. IMGW

Dziś, tj. w sobotę, 19 czerwca w w kilku miejscach w Polsce termometry wskażą nawet do 35 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia dla poszczególnych części naszego kraju. Najgoręcej zapowiada się w województwie lubuskim. Prognoza pogody jest nie najciekawsza.

Nadeszły najwyższe jak dotąd odnotowane upały w Polsce. IMGW podało, co oznaczają poszczególne ostrzeżenia pogodowe.

Prognoza pogody na dziś. IMGW ostrzega

Synoptycy wydali wszystkie trzy stopnie ostrzeżeń pogodowych dla wszystkich regionów Polski. Wszystko wskazuje na to, że najgoręcej dziś będzie na zachodzie kraju, a dokładnie w województwie lubuskim, które objęte zostało alertem najwyższym, trzeciego stopnia. Tamtejsze termometry wskażą od 33 do 35 stopni Celsjusza.

Natomiast ostrzeżenia drugiego stopnia zostały wydane dla zdecydowanej większości zachodniej części Polski, oraz centralnej. W jego skład wchodzą województwa: małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie oraz zachodnia i centralna część woj. mazowieckiego, oraz zachodnia część woj. warmińsko-mazurskiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Prognoza pogody wskazuje, że w wyżej wymienionych regionach słupki rtęci urosną maksymalnie do 34. stopnia Celsjusza. W nocy temperatury sięgną nawet 20. st. C. Alert pierwszego stopnia dotyczy: woj. podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz wschodnich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Tamtejsza temperatura ma się wahać pomiędzy 30 a 32 st. C.

Co oznaczają poszczególne alerty IMGW?

Zagrożenie pierwszego stopnia oznacza, że można spodziewać się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne, a także stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Alerty drugiego stopnia oznaczają, że mogą one być bardziej zintensyfikowane i niebezpieczne. Natomiast najpoważniejsze, trzeciego stopnia ostrzegają przed bardzo dużymi szkodami spowodowanymi przez zjawiska meteorologiczne i duże szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

IMGW na bieżąco wydaje komunikaty, dotyczące możliwych zagrożeń. Warto je śledzić.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

  1. Mariusz Sabiniewicz zmarł na nowotwór. Wzruszający widok grobu aktora
  2. Ważny komunikat dla Polaków wyjeżdżających na wakacje do Chorwacji. Zniesiono uciążliwy obowiązek
  3. Smutna wiadomość. Nie żyje Jan Korzeniowski

Źródło: pogoda.interia.pl

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem