Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > IMGW ostrzega. Chodzi o gwałtowne zmiany w pogodzie, zapowiadają burze i grad
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 05.06.2021 15:10

IMGW ostrzega. Chodzi o gwałtowne zmiany w pogodzie, zapowiadają burze i grad

pogoda
Pixabay/Free-Photos

Prognoza pogody na sobotę. Choć synoptycy zapowiadali na długi czerwcowy weekend słoneczną pogodę, dziś (tj. 5 czerwca) lepiej przygotować się na ochłodzenie. Miejscowo mogą wystąpić również gwałtowne burze, opady deszczu i gradu.

Zanim wybierzemy się na wycieczkę, dobrze zapoznać się z aktualnymi prognozami pogody. IMGW, czyli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzega dziś przed nagłymi opadami. Synoptycy spodziewają się także burz. Przewidywania te dotyczą niemal wszystkich regionów kraju.

Prognoza pogody na sobotę 5 czerwca

Zgodnie z aktualnymi prognozami pogody, opadów deszczu i burz najprawdopodobniej uda się uniknąć tylko mieszkańcom trzech regionów. Chodzi o Pomorze, Wielkopolskę oraz Ziemię Lubuską. Tam należy spodziewać się słońca i temperatury ok. 26 stopni Celsjusza.

Prognozy pogody dla pozostałych regionów przewidują przede wszystkim opady deszczu. IMGW ostrzega także przed burzami. Gwałtowne zmiany pogody są przewidziane w szczególności na Podlasiu, Warmii i Mazurach, a także regionach położonych przy południowej granicy kraju.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Niewykluczone, że dziś IMGW wyda ostrzeżenie I stopnia. Przypuszczalne ostrzeżenie będzie obowiązywać w województwach dolnośląskim i małopolskim.

Podczas burz prędkość wiatru może wynosić od 65 km/h do 80 km/h w górach. Opadom deszczu może towarzyszyć również grad.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: Wiadomości Gazeta

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego