Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ile zarabia pracownik Lidla? Co roku zwiększa się jego pensja, kwoty przyprawiają o zawrót głowy
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 27.01.2023 19:01

Ile zarabia pracownik Lidla? Co roku zwiększa się jego pensja, kwoty przyprawiają o zawrót głowy

Lidl
Jérémy-Günther-Heinz Jähnick / Somain – Lidl (01) / Wikimedia Commons

Wzięliśmy pod lupę zarobki w jednym z najpopularniejszych sklepów. Wiemy, ile Lidl wypłaca swoim pracownikom. Kwoty rosną z roku na rok, można się złapać za głowę. Wielu może tylko pomarzyć o takiej pensji w swoim miejscu pracy. 

Niestety życie nie staje się coraz łatwiejsze ani tańsze. Z roku na rok przybywa rachunków a pobierane środki — pensje, renty, emerytury — często każą nam chodzić po sklepie z kalkulatorem. W takich wypadkach często rozpoczynamy poszukiwania nowej, bardziej dochodowej pracy. Okazuje się, że taka może czekać za rogiem.

Wiemy, ile Lidl płaci swoim pracownikom. Kwota rośnie z roku na rok

Obecnie fizyczne zawody często są niedoceniane. Wiele osób woli szukać zatrudnienia zgodnego ze swoimi kwalifikacjami i wykształceniem, ma swoje wymarzone zawody — jednak nie wszystkie z nich wiążą się z wyższym statusem życia.

Do stanowisk związanych z branżą IT często ustawiają się kolejki chętnych — przeciwna sytuacja spotyka natomiast sprzedaż bezpośrednią. Niektórzy wolą nawet unikać zatrudnienia niż iść „na kasę”. Tymczasem zapotrzebowanie na magazynierów, kasjerów i wykładaczy towaru jest dość duże.

W dodatku wokół dyskontów spożywczych, popularnych sieci (i nie tylko) krąży wiele opinii. Wiele z nich dotyczy nierównego traktowania pracowników i złych warunków, jednak w tym przypadku największym mitem jest… mizerna wypłata.

Wzięliśmy pod lupę jeden z najpopularniejszych sklepów w Polsce — Lidl — i dowiedzieliśmy się, ile można zarobić na tamtejszych magazynach. Okazuje się, że… całkiem sporo. Jak czytamy na stronie sieci, początkujący pracownik, zajmujący się komisjonowaniem towaru może liczyć na umowę o pracę, opiewającą na kwotę 4 800 — 5 050 zł brutto. Jednak to nie wszystko.

Już po roku pracy oferowana jest podwyżka do przedziału 5 050 — 5 300 zł brutto. W kolejnych latach pensie wzrastają o ok. 300 zł, by po upływie trzech lat od rozpoczęcia pracy zarobki zgarniać od 5 650 do 5 850 zł brutto.

Oczywiście tym zakresom daleko do wynagrodzenia prawniczego, jednak z całą pewnością nie jest to „głodowa stawka”. Według informacji, Lidl oferuje pracownikom „stabilne warunki zatrudnienia, możliwość rozwoju, pakiet świadczeń socjalnych”.

Lidl
Lidl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa
Tagi: lidl
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik