Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Gwiazdor “Klanu” u progu poważnej operacji
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 19.03.2024 11:34

Gwiazdor “Klanu” u progu poważnej operacji

Klan obsada
Fot. AKPA

Gruchnęły wstrząsające wieści. Aktor, który przed laty zachwycał swoją grą widzów w “Klanie”, jest poważnie chory. Ukochana żona i niespełna 2-letnia córeczka drżą o jego życie. Teraz okazało się, że artysta będzie musiał przejść ważną operację. W jakim stanie jest gwiazdor oraz co dokładnie mu dolega?

Ponure wieści dot. aktora znanego z "Klanu"

Wszyscy fani kultowej produkcji TVP z pewnością kojarzą postać Daniela, czyli syna Moniki Ross-Nawrot (Izabela Trojanowska). W rolę nastolatka wcielił się Jakub Tolak, który podbił serca publiczności swoją bezpośredniością i zadziornym charakterem. Co ciekawe, aktor rozpoczął karierę już jako dziecko, za sprawą swojej matki, która była scenografką. Występy w “Klanie” sprawiły, że zyskał ogromną popularność. Na jej fali zagrał w jeszcze innych słynnych serialach, m.in. “Barwach szczęścia”. 

Jakub Tolak podjął decyzję o rozstaniu się z “Klanem” po 11 latach w serialu. Widzowie byli niepocieszeni, że zrezygnować z kultowej roli, jednak to umożliwiło mu dalszy rozwój kariery aktorskiej. W 2019 roku jego życie nieco zwolniło tempa, gdy wraz ze swoją partnerką Zofią zaczął nagrywać filmiki na YouTube. Para kupiła i unowocześniła vana, którym zaczęła podróżować po całej Europie. W kolejnych latach wzięli ślub i doczekali się córeczki. Niestety sielanka rodziny skończyła się, gdy gruchnęły wstrząsające wieści dotyczące stanu zdrowia aktora. 

Aktor "Barw szczęścia" i "Klanu" przejdzie operację serca. Smutne wieści Los kultowego serialu wisi na włosku?

Gwiazdor "Klanu" podupadł na zdrowiu

Fakt, że Jakub Tolak zaczął podróżować vanem, a także zmienił swój styl życia, nie do końca przypadł do gustu jego fanom, którzy, nie gryząc się w język, zaczęli dobitnie komentować jego decyzje w mediach społecznościowych. Gwiazdor “Klanu” nic sobie jednak nie robił z docinków; zamiast tego skupił się na rodzinie, żonie oraz ukochanej córeczce. Niestety w ostatnim czasie Tolak musiał wrócić do Polski ze względu na swój tan zdrowia. Okazuje się, że ten nagle uległ pogorszeniu, o czym w mediach społecznościowych poinformowała partnerka aktora:

Niebawem czeka nas też życiowy zakręt. Kuby operacja serca zbliża się wielkimi krokami. Będzie lęk, strach, pora na przeanalizowanie przyszłości – przekazała na Instagramie żona Jakuba Tolaka. 

Fani zaczęli niepoważnie niepokoić się o zdrowie idola. Wciąż jednak nie było wiadomo, co dokładnie mu dolega. Na ten temat postanowił się jednak wypowiedzieć sam zainteresowany.

Projekt bez nazwy (30).png
Jakub Tolak, Izabela Trojanowska. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy (31).png
Jakub Tolak. Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Tak wygląda Kaja Paschalska? W sieci zawrzało, piękne nowe zdjęcia

Co dolega gwiazdorowi "Klanu"? Aktor opowiedział o swoim stanie w wywiadzie

Jakub Tolak, choć przestał realizować się w zawodzie aktora, wciąż ma mnóstwo fanów, którzy śledzą jego poczynania w mediach społecznościowych. Gdy tylko okazało się, że zmaga się z problemami ze zdrowiem, zaczęli zasypywać go pytaniami w tym temacie. Artysta przerwał milczenie dopiero podczas występu w “Dzień Dobry TVN”, gdzie niedawno gości. Choć starał się robić dobrą minę do złej gry, szybko okazało się, że cierpi na naprawdę poważne schorzenie. W dodatku, by jego stan się poprawił, potrzebna będzie operacja.

Mam tętniaka aorty i zastawkę mam nie do końca ok. Ja to wiem od (…) 20 lat. Tak naprawdę wiele osób chodzi z tą wadą i dożywa starości, i umiera ze starości, ale czasem bywa tak, że to się powiększa i u mnie tak niestety jest. (…) Okazało się, że doszedłem do momentu, w którym trzeba podjąć taką decyzję, że warto byłoby to zrobić. Przede wszystkim dlatego, że jeździmy w miejsca odludne i tam tej pomocy nie zawsze może ktoś udzielić – opowiedział gwiazdor “Klanu”.

Projekt bez nazwy (32).png
Jakub Tolak. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy (33).png
Jakub Tolak. Fot. KAPiF
Tagi: Klan tvp aktor