Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grudziądz: Uczniowie dwóch szkół muszą przejść na naukę zdalną
Marta Kulik
Marta Kulik 07.09.2021 11:53

Grudziądz: Uczniowie dwóch szkół muszą przejść na naukę zdalną

uczniowie
fot. MChe Lee, unsplash

Uczniowie dwóch szkół w Grudziądzu musieli przejść na naukę zdalną po tym, jak zakażenie koronawirusem wykryto u nauczyciela. Mężczyzna pracował w obu placówkach i uczył w ośmiu klasach.

Chodzi o szkoły podstawowe w Grudziądzu: nr 21 na osiedlu Lotnisko oraz nr 3 przy ul. Narutowicza. Uczniowie tych szkół będą uczyć się w domach do 13 września.

Nauczanie zdalne

W podobnej sytuacji znaleźli się m.in. uczniowie z Radomia i Poznania. Pierwsza placówka już dwa dni po rozpoczęciu roku szkolnego na tydzień musiała zawiesić naukę stacjonarną.

W przypadku szkoły z Poznania nauka zdalna odbywa się do końca tygodnia. Przypomnijmy, że minister zdrowia dał gwarancję ”co najmniej na miesiąc, dwa” nauki stacjonarnej.

– Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa. Patrząc na pewne poziomy zaszczepień wśród dzieci, które wbrew pozorom są całkiem niezłe, jak na ten okres powakacyjny, bo blisko 30 procent dzieci z tych roczników 12-15 lat mamy już teraz zaszczepionych – mówił Adam Niedzielski w „Gościu Wydarzeń” tydzień temu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie żyje Mieczysław Korczak

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Tagi: uczniowie
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik