Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grażyna Zielińska pokazała się bez włosów. Aktorka zachwyciła na scenie
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 11.12.2022 23:24

Grażyna Zielińska pokazała się bez włosów. Aktorka zachwyciła na scenie

Grażyna Zielińska
fot. kadr z serialu „Ranczo”

Grażyna Zielińska, czyli słynna babka z „Rancza”, kompletnie odmieniona, pokazała się na scenie. Na głowie nie miała ani jednego włosa. Pierwszy raz widzieliśmy ją w takiej wersji.

Na scenie pojawiła się niemal pół wieku temu, w telewizji — dekadę później, debiutując we „Wcześnie urodzonym”. I choć „Ranczo” przyniosło jej nagły skok popularności, widzowie nie zapomnieli o niej wraz z zakończeniem emisji. Grażyna Zielińska nadal zachwyca na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Grażyna Zielińska bez włosów i w czarnej sukni. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy

Chyba nie ma widza TVP, który nie darzyłby jej sympatią. Na przestrzeni lat pojawiała się m.in. w „Na dobre i na złe”, czy „Sąsiadach”. Na ekranie przylgnęły do niej role pomocy domowych, sprzątaczek, kucharek… jednak w „Ranczu” — to było zupełnie coś innego.

– Wysłali mi scenariusz, obsadę i powiedzieli, że to rola Babki. Trochę nieprzyjemnie mnie to zdziwiło. Babki? Widocznie czułam się za młoda na jakąkolwiek babkę. Krótko mówiąc: głupia baba. Pojechałam na próbę, zobaczyłam obsadę, a potem jak zaczęli czytać, zaczęli grać… Gotowa byłam po piętach całować twórców, że mnie też wybrali – opowiadała w rozmowie z Plejadą.

I choć emisja zakończyła się 6 lat temu, do dziś widzowie ściągają do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, aby na scenie zobaczyć swoją idolkę. Grażyna Zielińska z tamtejszą sceną związana jest od ponad 36 lat i przez ten czas wcieliła się m.in. w tytułową Dulską, Szwejka „Historii Partii Umiarkowanego Postępu”, czy Belindę w „Czego nie widać”.

Niedawno media obiegło zdumiewające zdjęcie. Babka Zielarka z „Rancza” tym razem wcieliła się w główną rolę w szekspirowskim „Miarka za miarkę”. Fani oniemieli, gdy zobaczyli uwielbianą aktorkę — kompletnie łysą, w mocnym, ciemnym makijażu i gotyckiej, czarnej sukni.

– W moim teatrze premiera. Szekspir – „Miarka za miarkę”. A to ja w roli głównej rajfury – napisała kilka tygodni temu na swoim profilu na Facebooku.

Drastyczna metamorfoza zdumiała nie tylko fanów — także na tablicy „Rancza” pojawił się post. Ekipa pochwaliła się sukcesem koleżanki, która 23 grudnia świętować będzie swoje 70. urodziny. Trzeba przyznać, że Grażyna Zielińska w każdej charakteryzacji i roli prezentuje się naprawdę doskonale.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. Najpierw napadł na Gąsowskiego i go okradł. Ciężko uwierzyć, co stało się chwilę później. Fani zamarli

Źródło: WP Kobieta