Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Podczas badania 14-latki ginekolog nagle przeżył wstrząs. Nie wiedział co powiedzieć, tylko na nią spojrzał
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 21.11.2020 15:25

Podczas badania 14-latki ginekolog nagle przeżył wstrząs. Nie wiedział co powiedzieć, tylko na nią spojrzał

ginekolog
fot. eastnews.pl/P. GAJEK

Ginekolog zbadał młodą, 14-letnią dziewczynę, która zgłosiła się do niego z powodu braku miesiączki. Gdy ją zbadał i był pewien, że poznał przyczynę, nie miał pojęcia jak oznajmić prawdę swojej nastoletniej pacjentce. Lekarz musiał przyznać, że jest to przypadek jeden na milion. Okazało się bowiem, że dziewczynka jest interseksualna.

14-latka czuła się bardzo dziwnie. Jej koleżanki miały już okres od kilku lat, ona tymczasem miała bóle brzucha, jednak nigdy nie miesiączkowała. Ginekolog, do którego się wybrała, uświadomił jej szokującą prawdę o niej samej. Jedna wizyta zmieniła wszystko.

Ginekolog spotkał przypadek jeden na milion

Gdy lekarz zbadał 14-latkę, okazało się, że ma do czynienia z kimś wyjątkowym. Najpierw powtórzył badanie dwa razy, później, gdy był już pewien, nie miał pomysłu jak powiedzieć o tym swojej pacjentce.

Dla pewności wykonał jeszcze USG brzucha. Gdy znał diagnozę, wszystko dokładnie wytłumaczył swojej pacjentce. Nie było to jednak łatwe zadanie w szczególności dla mężczyzny.

Jak się okazało, dziewczynka nie miała macicy, stąd brak miesiączkowania. Oprócz tego, w jej brzuchu lekarz znalazł nierozwinięte jądra. Dziewczynka była interseksualna i nie miała o tym żadnego pojęcia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W walce o prawdę

Dziewczyna, dziś już 25-letnia wspomina jedynie te chwile, a swoją historię nagłośniła za pośrednictwem Instagrama:

-Kiedy powiedziano mi, że jestem interseksualna, byłam zdruzgotana, ale nie zdziwiło mnie to. Jak miałam dziesięć lat, zauważyłam zmiany w moim ciele, które były bardziej typowe dla tego, co dzieje się w okresie dojrzewania chłopców. Mój głos się obniżył, a okres nigdy nie nadszedł. To był niezwykle trudny czas – cytuje dziewczynę portal webniusy.com.

W wieku 18 lat dziewczynka zdecydowała się na operację usunięcia jąder. Jak twierdzi, podjęła się zabiegu z powodu nacisków lekarzy, którzy chcieli, by była jednopłciowa.

-Bałam się, że nikt mnie nie pokocha, kiedy się dowie o moich problemach. Powiedziano mi, że to tajemnica, o której nikt nie musi wiedzieć, dlatego szybko przeszłam operację usunięcia jąder i normalizacji wyglądu zewnętrznego, zgodnie z zaleceniami lekarzy i chirurgów – czytamy dalej na wspomnianym portalu.

Tymczasem dopiero teraz 25-latka uświadomiła sobie, że jest częścią społeczności LGBTQIA+ i jest z tego powodu bardzo szczęśliwa:

-Kiedyś myślałam, że interpłciowość jest przekleństwem, ale teraz widzę, że to błogosławieństwo. Jestem wolna od ograniczeń płciowych. Jestem częścią społeczności LGBTQIA+ i dosłownie jedna na milion.

Zobacz zdjęcia:

ginekolog

Podczas badania USG okazało się, że w brzuchu dziewczyny znajdują się jądra.

ginekolog

Dzięki badaniu, jakie 14-latka przeszła, dowiedziała się, skąd wynikają jej problemy z miesiączkowaniem. Dziś jest dumna, że jest tak wyjątkowa.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiemy.to

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów