Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trafiła do ginekologa z bólem brzucha. Prawda okazała się wstrząsająca, wyjęli z niej 24-kilogramową masę
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 15.09.2020 19:19

Trafiła do ginekologa z bólem brzucha. Prawda okazała się wstrząsająca, wyjęli z niej 24-kilogramową masę

ginekolog
fot. unsplash.com/ ABRAHAM POPOCATL

Ginekolog przeżył szok, gdy trafiła do niego pacjentka. Okazało się, że w jej wnętrzu znajduje się 24-kilogramowy obiekt. Kobieta po dwóch dniach została wysłana na stół operacyjny. W Polsce przeprowadzono pierwszy raz tak zaskakującą operację. O jej wynikach poinformował Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach.

Ginekolog po badaniu wiedział już, że coś jest nie tak z jego pacjentką. Postanowił zostawić ją w szpitalu i przygotować zespół do operacji. Nie wiedział jednak, że obiekt, który tkwi w jej ciele, jest aż tak ogromny.

Ginekolog nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego

Do zdarzenia doszło w mieście Tarnowskie Góry. Pacjentka pojawiła się u lekarza z powodu bólu brzucha. Lekarz był zaskoczony, gdy stawiał diagnozę:

-Pacjentkę nagle zaczął boleć brzuch, dlatego przyjechała do szpitala, gdzie została zdiagnozowana i po dwóch dniach zoperowana – powiedział ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego dr n.med Adam Tiszler w rozmowie z polsatnews.pl.

Kobieta po dwóch dniach poddała się operacji. Okazało się, że miała guza ważącego 24 kilogramy!

  1. Alarm bombowy w szkole. Ewakuowano kilkadziesiąt osób, na miejscu zjawiła się policja i straż pożarna
  2. Czy Michał Olszański ma sobie coś do zarzucenia? Padły pewne oskarżenia od dziennikarki TVP, zwolniony w trybie nagłym

Guz o średnicy 60 cm

Jak podaje polsatnews.pl, guz miał ogromne rozmiary. Dopiero w trakcie zabiegu w pełnym znieczuleniu okazało się, że guz jest olbrzymi. Po usunięciu jego średnica wynosiła aż 60 cm, a masa po zważeniu aż 24 kg. 60-latka przed operacją ważyła ok. 130 kg. Na szczęście okazało się, że nowotwór nie jest złośliwy.

Szpital na swoim profilu na Facebooku, podzielił się swoim niezwykłym doświadczeniem. To była taka pierwsza operacja w Polsce. Lekarze chcą, by historia pacjentki była przestrogą:

Ku przestrodze kobiet, które nie chodzą do ginekologa zalecam, aby co najmniej raz w roku, bez względu na wiek, odwiedziły gabinet ginekologiczny i poddały się badaniu. Jeżeli będą zwlekać, to nie wszystkie, będą miały tyle szczęścia co ta pacjentka – zaznacza ordynator Adam Tiszler.

-Staramy się ratować zdrowie i życie każdej kobiety, ale One muszą nam dać szansę i przyjść do ginekologa – zapewnił doktor, dodając liczne podziękowania dla zespołu, z którym przeprowadził skomplikowany zabieg.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nadeszło oficjalne potwierdzenie. Niestety, Joanna Krzempek ofiarą zagranicznej tragedii
  2. Joanna nie żyje, miała tylko 28 lat. Dramat w Chorwacji
  3. Kobieta nie wiedziała, co jej dolega. Lekarz kazał jej narysować zegar, gdy spojrzał na rysunek, pobladł
  4. Dagmara Kaźmierska pokazała swoją mamę. Co za podobieństwo, przecieramy oczy ze zdumienia
  5. Joanna Kurska przekazała wspaniałą nowinę. Nie mogła opanować radości i wzruszenia, gratulacje
  6. Współczujecie Maryli Rodowicz? Ukróciła budżet na ciuchy, ma żałośnie niską emeryturę, niedawno była wesoła i chwaliła się obłędną kuchnią

źródło: polsatnews.pl

Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"