Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Gdybym mogła cofnąć czas, nigdy nie zdecydowałabym się na dzieci”. Wstrząsające wyznanie matki
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 23.05.2021 19:06

„Gdybym mogła cofnąć czas, nigdy nie zdecydowałabym się na dzieci”. Wstrząsające wyznanie matki

fot. unsplash.com/Derek Thomson

Macierzyństwo i wychowywanie dzieci z reguły kojarzy się z najpiękniejszym etapem w życiu każdej kobiety. Okazuje się jednak, że nie każdej…Na łamach portal hellomama.pl przedstawiono historie kobiet, które żałują, że zdecydowały się na macierzyństwo.

Czy można żałować decyzji o posiadaniu potomstwa? Niewiele kobiet mówi o tym głośno, ale okazuje się, że tej decyzji, jak każdej można z biegiem czasu żałować.

„Żałuje, że zdecydowałam się na dzieci”

Na łamach portalu hellomama.pl przedstawiono historie kilku kobiet, które zostając matkami, zaczęły zastanawiać się, czy to na pewno była dobra decyzja. Okazuje się, że tego wyboru, jak każdego innego można zwyczajnie żałować.

Większość kobiet jeżeli zmaga się z takimi myślami, rzadko mówi o nich głośno. Zazwyczaj słyszy się o tych dobrych stronach macierzyństwa, bezwarunkowej miłości i szczęściu, jakie gości w domu świeżo upieczonych rodziców.

Okazuje się jednak, że nie każda kobieta po tym, jak zostaje matką, cieszy się z podjętej decyzji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

-Odkąd pamiętam, nie lubiłam dzieci, zawsze mnie denerwowały, nigdy nie chciałam brać żadnego małego dziecka na ręce, nawet kiedy wyrosłam już z nastoletniego „głupiego” wieku. Wszyscy dookoła o tym wiedzieli i oczywiście każdy mówił, że mi przejdzie. Żałuję, że zostałam matką, tak beznadziejną matką, kompletnie nie sprawdziłam się w tej roli. Gdybym mogła cofnąć czas o te kilka lat, nigdy nie zdecydowałabym się na dzieci – wyznała jednak z anonimowych internautek.

Mówi się tylko o instynkcie macierzyńskim. Ja go chyba nie mam. To nie jest tak, że nie lubię córki. Nie lubię roli, w jaką musiałam wejść. Młoda nie ma tu nic do tego. To nie jej wina przecież – to my jej chcieliśmy, była planowana, bardzo chciana. Nie spodziewałam się tylko tego, że nowa rola nie jest dla mnie – stwierdziła kolejna kobieta.

Wiele mam nie decyduje się głośno powiedzieć o swoich wątpliwościach, ponieważ boi się surowej oceny ze strony otoczenia. Wiele kobiet, zanim zostało matkami, inaczej wyobrażało sobie macierzyństwo.

Prawdą nie jest, że każda kobieta kocha swoje dziecko od poczęcia, a w ogóle, że fala miłości zalewa je po kilkunastogodzinnym porodzie, w bólach, z pękniętym kroczem i pod obserwacją grupy stażystów ginekologii. Miłość rodzi się, wzrasta. Czym innym jest poczucie odpowiedzialności za poczęte już dziecko, szczęście z powodu zajścia w wymarzoną ciążę, a czym innym dojrzałe uczucie – wyjaśnia psychoterapeuta, cytowany przez portal hellomama.pl.

Zobacz zdjęcie:

mama

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: hellomama.pl

Tagi: dziecko matka
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów