Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gąssowski został porwany przez terrorystów. Na jego oczach zginął milioner
Julia Bogucka
Julia Bogucka 11.02.2024 20:36

Gąssowski został porwany przez terrorystów. Na jego oczach zginął milioner

Wojciech Gąssowski
Tomasz Zukowski/East News, CanvaPro

Wojciech Gąssowski zasłynął w kraju piosenką “Gdzie się podziały tamte prywatki”. Wokalista, gitarzysta i kompozytor współpracował z wieloma zespołami, a szczególną pasją pałał do muzyki jazzowej. Ma za sobą kilka gorących romansów, a podczas jednego z nich omal nie zginął. Po latach wciąż wspominane są okoliczności tego zdarzenia.

Wojciech Gąssowski i kariera muzyczna

Gra na gitarze i komponuje utwory. Współpracował z wieloma zespołami muzycznymi, takimi jak “Czerwono-czarni”, “Chochoły” i “Grupa ABC”. Ogólnokrajową popularność zyskał dzięki piosence “Gdzie się podziały tamte prywatki”, która wciąż rozbudza wiele emocji wśród Polaków. Skomponował również numery do serialu “Wojna domowa”, który swego czasu był oglądany przez rzesze osób. 

Debiutował w 1962 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Pasjonował się muzyką jazzową, która przyniosła mu wiele nagród. Zdobył pierwszą nagrodę w kategorii wokalistów jazzowych na Festiwalu Jazz nad Odrą, w tym gatunku zagrał również cykl koncertów we współpracy z zespołem Włodzimierza Nahornego. Ma na koncie sześć albumów, a ostatni z nich zatytułowany “I Wish You Love” wydał w 2010 roku.

Małgorzata Potocka zabrała głos po śmierci Jana Nowickiego. Poruszające słowa trafiły do sieci Jan Nowicki wiedział, że umrze? Przed śmiercią złożył byłej żonie zaskakującą propozycję, planował to od dawna

Wojciech Gąssowski i związek z Małgorzatą Potocką

Ich związek trwał dekadę i zapowiadał się naprawdę szczęśliwie. Po burzliwym romansie z Kaliną Jędrusik wokalista miał okazję się ustatkować. Wiele osób życzyło im szczęścia i czekało, aż para zdecyduje się sformalizować swoją relację. Małgorzata Potocka miała za sobą już dwa rozwody i wierzyła, że to Wojciech Gąssowski zostanie z nią na zawsze.

EN_01187154_2404.jpg
Źródło: TRICOLORS/East News

Niestety nigdy nie zdecydowali się na ślub. Po latach artysta przyznawał jednak w wywiadach, że to Potocka była jego prawdziwą miłością. Ich związek rozpadł się przez romans kobiety z Janem Nowickim, za którego w przyszłości wyszła. Po rozstaniu Wojciech Gąssowski miał jeszcze kilka relacji, jedną z najgłośniejszych była ta z Elżbietą Jaworowicz. To u jej boku wokalista leczył złamane serce. Mężczyzna ostatecznie nigdy się nie ustatkował. 

KAPIF_oryginal_K980631F.jpg
Źródło: KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Potocka porzuciła męża dla znanego muzyka. Po latach wielokrotnie padła ofiarą zdrady

Wojciech Gąssowski przeżył niebezpieczną przygodę

Podczas trwającego dziesięć lat związku z Małgorzatą Potocką, para doświadczyła niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Wszystko odbyło się w 1985 roku, kiedy zdecydowali się wypłynąć w rejs i pracować na statku “Achille Lauro”. Przygoda rozpoczęła się cudownie, jednak w jednej chwili wszystko uległo zmianie. Wycieczkowiec został zaatakowany przez palestyńskich terrorystów.

“Zobaczyliśmy terrorystów stojących z karabinami. Pamiętam, jak jeden z nich strzelał w powietrze, drugi miał za paskiem granaty, inni pistolety maszynowe. Wtedy przeprowadzili nas do największej sali, usadzili na podłodze, rozstawili kanistry z benzyną i powiedzieli, że jeżeli ktoś będzie chciał odbić statek, to wysadzą nas w powietrze”

- opowiadał Wojciech Gąssowski. 

Podczas okupacji statku doszło nawet do morderstwa. Terroryści pozbawili życia multimilionera Leona Klinghoffera, gdy nie spełniono ich żądań w postaci uwolnienia 50 Palestyńczyków z izraelskich więzień. Jego ciało wyrzucono za burtę. Wojciech Gąssowski i Małgorzata Potocka ledwo uszli z życiem, jednak udało im się powrócić do ojczyzny. Choć obiecywali sobie, że po tej sytuacji nigdy się nie rozstaną, jak już wiemy, nie udało im się dotrzymać przysięgi.

Gwiazda „Tańca z gwiazdami” ZA KRATAMI! „Kierowała chińskim gangiem”
gwiazda
fot. Pexels
Niegdyś występowała w cekinach w „Tańcu z gwiazdami”, teraz przebierze się w więzienny strój. Okazało się, że była uczestniczka popularnego show, była także organizatorką chińskiej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzeniami. Antyterroryści rozbili grupę, w której było około 50 osób. Izabela M. brała udział w „Tańcu z gwiazdami” jako choreografka Michała Milowicza , brała również udział w programie „Kawaler do wzięcia”. Kojarzyć ją można również z rozbieranych sesji dla takich magazynów jak Playboy czy CKM. Nikt nie spodziewał się, że wschodząca gwiazda skończy w taki sposób, uwikłana w przestępstwo. Teraz grozi jej do 15 lat więzienia.
Czytaj dalej
Śmierć Anny Jantar do dziś budzi ogromne emocje. Szczegóły tragicznej śmierci
Anna Jantar: śmierć gwiazdy przeraża do dziś. Szczegóły katastrofy lotniczej
fot. instagram.com @anna.jantarfanclub
Anna Jantar: śmierć piosenkarki przeraża do dziś. Gwiazda miała zaledwie trzydzieści lat, gdy zginęła tragicznie w katastrofie polskiego samolotu. Niedawno jeden ze świadków wypadku zdobył się na poruszające wyznanie. Co powiedział? Przedstawiamy szczegóły katastrofy lotniczej, która wydarzyła się dokładnie 39 lat temu. Piosenkarka wracała do Polski ze Stanów Zjednoczonych po udanej trasie koncertowej. Na Okęciu czekała na nią jej matka i malutka córeczka Natalia. Niestety, prędko okazało się, że doszło do przerażającej katastrofy, w której zginęli wszyscy pasażerowie, w tym Anna Jantar: śmierć zastała gwiazdę w przełomowym momencie. Mówiono, że po powrocie miała dokonać poważnych zmian w swoim życiu, a nawet wziąć rozwód! Jednak nigdy nie będzie nam dane się przekonać, czy to była prawda. Jerzy Dziewulski, autor książki O terrorystach w Polsce, udzielił wywiadu, w którym opisał moment znalezienia ciało artystki. Jego wyznanie jest naprawdę wstrząsające!
Czytaj dalej