Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > French manicure – jak zrobić krok po kroku
Dominika Bryś
Dominika Bryś 20.04.2020 14:32

French manicure – jak zrobić krok po kroku

french manicure
www.unsplash.com

Jesteś fanką klasyki w stylizacji paznokci? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – najmodniejszym kosmetycznym trendem w sezonie wiosna/ lato 2020 został… french manicure! Ten prosty, elegancki design ma wiele zalet – pasuje do każdej stylizacji i wbrew pozorom, nie jest trudny w wykonaniu, przez co od wielu lat kochają go kobiety na całym świecie.

Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić krok po kroku ten francuski manicure? Mamy dla Ciebie krótki poradnik!

French manicure – jak zrobić krok po kroku: dezynfekcja

Zdezynfekuj płynem dłonie, palce i nadgarstki oraz sprzęt, którym wykonasz manicure. Przygotuj metalowe cążki, patyczek do odgarniania skórek, papierowy pilnik, miseczkę napełnioną ciepłą wodą oraz lakier do paznokci w kolorze nude oraz biały z cienkim pędzelkiem.

French manicure – jak zrobić krok po kroku: przygotowanie skórek

Namocz przez 10-15 minut swoje dłonie w miseczce z wodą. Zmiękczone płynem skórki przy paznokciach, odgarnij drewnianym jednorazowym patyczkiem i wytnij je metalowymi cążkami.

French manicure – jak zrobić krok po kroku: malowanie paznokci

Pomaluj paznokcie wybranym przez siebie lakierem w kolorze cielistym lub beżowym. Może być on lekko przezroczysty, albo całkowicie kryjący, matowy lub z połyskiem. Wybór należy do Ciebie.

French manicure – jak zrobić krok po kroku: linia uśmiechu

Przed nami ostatni krok w malowaniu tej klasycznej stylizacji paznokci. Wymaga on największego skupienia oraz precyzji. Narysuj białym lakierem z cienkim pędzelkiem, poziome linie na dole płytki paznokcia, po czym dociągnij je po bokach. Wykreowany kształt będzie przypominać uśmiech.

Chcesz przełamać klasykę i wykonać bardziej awangardowy manicure? Spróbuj lakieru w innym kolorze. Co powiesz na bardzo modny baby blue lub liliowy fiolet? Taki dodatek w postaci paznokci sprawi, że cała stylizacja będzie wyglądać wyjątkowo.

French manicure – jak zrobić krok po kroku: pielęgnacja dłoni

Pamiętaj, że nawet najpiękniej wykonany manicure nie będzie wyglądał dobrze na suchych dłoniach, dlatego wetrzyj delikatnie w skórki przy paznokciach ulubiony olejek (polecamy arganowy albo rycynowy, które mają właściwości regenerujące) oraz nałóż krem do rąk z mocznikiem, który silnie nawilży je.