Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 03.08.2020 11:24

Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość

Chick Vennera
fot. lelum.pl

Filmy, w których grał, do dziś są uważane za klasykę kina. Widzowie kochali go za magnetyzm, pogodę ducha i niezwykłe budowanie postaci. Odszedł wspaniały aktor. O jego śmierci poinformował portal Deadline. Miał 85 lat.

Aktor zmarł w sobotę, 1 sierpnia. Świat kinematografii pogrążył się w głębokim smutku. Odszedł wielki aktor, znany z kultowych filmów. Okazało się, że przez dwa ostatnie miesiące chorował.

Nie żyje Wilford Brimley

Wilford Brimley już zawsze będzie kojarzył się nam z puszystym, wesołym mężczyzną z sumiastym wąsem, który przeżywa drugą młodość. To za sprawą jego roli w wielkim hicie Kokon reżyserowanym przez Rona Howarda. Oprócz tego Brimley wystąpił w kultowym horrorze Coś.

Jego agentka Lynda Bensky powiedziała w rozmowie z New York Times, że mężczyzna od dwóch miesięcy zmagał się z chorobą nerek. Zmarł w sobotę w St. George w USA.

  1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
  2. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany
  3. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Już wtedy czuł niepokój?

Wielka strata dla światowego kina

Wilford Brimley pojawił się także jako aktor drugoplanowy i epizodyczny. Bywało, że jedną sceną, w której pojawił się w trakcie dwugodzinnego filmu, odegrał najbardziej kluczową i zapamiętaną rolę. Tak było w przypadku Bez złych intencji, filmu reżyserowanego przez Sydneya Pollacka.

Dzięki tej roli aktor w latach 90. na stałe zawiązał swoją współpracę z Sydeny’em Pollackiem. Aktor występował także w telewizji, w serialach i programach rozrywkowych.

Niestety, to niejedyna smutna informacja. Zmarł polski aktor.

ZOBACZ ZDJĘCIA: