Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Fani Bolka i Lolka w żałobie. Zmarł Roman Nehrebecki
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 05.06.2021 12:57

Fani Bolka i Lolka w żałobie. Zmarł Roman Nehrebecki

Tim Feerick
fot. Lelum

Media przekazują smutne informacje; nie żyje Roman Nehrebecki, pierwowzór sympatycznego Lolka z kreskówki „Bolek i Lolek”. Mężczyzna był synem twórcy serialu animowanego, Władysława Nehrebeckiego. Od dawna borykał się z problemami natury zdrowotnej.

Syn twórcy serialu „Bolek i Lolek” nie żyje. Roman Nehrebecki odszedł, dożywając wieku 69 lat. Mężczyzna zmarł w Bielsku-Białej. Przykre wiadomości przekazali za pomocą mediów społecznościowych przedstawiciele miasta.

Syn twórcy „Bolka i Lolka”, Roman Nehrebecki, nie żyje

Jak informują przedstawiciele miasta, syn twórcy kreskówki „Bolek i Lolek” był także znaną postacią na scenie politycznej. Mężczyzna zasiadał w Radzie Miejskiej; politycznie był związany z partią Roberta Biedronia.

Nie żyje Roman Nehrebecki, pierwowzór postaci Lolka w kreskówce „Bolek i Lolek”. W latach 2002-06 zasiadał w Radzie Miejskiej Bielska-Białej. W ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego startował jako kandydat Wiosny Roberta Biedronia – czytamy w social mediach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Podczas gdy Roman Nehrebecki był prawdziwym odpowiednikiem serialowego Lolka, jego brat Jan stanowił pierwowzór postaci Bolka. Jan Nehrebecki odszedł w 2013 roku.

Twórca serialu „Bolek i Lolek” nie ukrywał, że to właśnie synowie zainspirowali go do pracy nad kreskówką. Jak mówił niegdyś Roman Nehrebecki, ojciec obserwował dzieci przy zabawie, by później odtworzyć interakcje synów w swojej pracy.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: Onet, Facebook