Lifestyle.Lelum.pl > Programy > To już oficjalnie: TVP ogłosiła, kto pojedzie na Eurowizję. Przykra wiadomość dla Alicji Szemplińskiej
Karol Osiński
Karol Osiński 12.03.2021 12:00

To już oficjalnie: TVP ogłosiła, kto pojedzie na Eurowizję. Przykra wiadomość dla Alicji Szemplińskiej

Eurowizja
fot. Jan Bielecki/East News, TRICOLORS/East News

TVP oficjalnie potwierdziło, kto będzie reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji w tym roku. Zaszczyt ten przypadnie Rafałowi Brzozowskiemu, który w drugim półfinale zaprezentuje utwór pt. The Ride. Początkowo wydawało się, że wybór padnie na Alicję Szemplińską, jednak sprawy potoczyły się inaczej.

W dzisiejszym wydaniu programu Pytanie na śniadanie Rafał Brzozowski wyraził swoją ogromną radość, że będzie miał okazję reprezentować kraj podczas najchętniej oglądanego przedsięwzięcia muzycznego na świecie. Wiadomo także, dlaczego to on, a nie Alicja Szemplińska pojedzie na festiwal.

Rafał Brzozowski reprezentantem Polski na Eurowizji

O wyborze reprezentanta Polski na tegorocznej Eurowizji poinformowano dziś, tj. 12 marca, a do sprawy odniesiono się w Pytaniu na śniadanie. Informację podał Mateusz Szymkowiak, który w ostatnich dwóch edycjach piastował stanowisko sekretarza polskiego jury. Rafał Brzozowski nie ukrywał swojej ogromnej radości, że wybór padł właśnie na niego.

– Ostatnie dni były bardzo napięte i emocjonujące, więc do mnie to wszystko jeszcze nie dociera, działo się to bardzo szybko, ale jestem zaszczycony, dumny, trochę szczęśliwy, wielka radość […] Nie udało się kilka lat temu, a teraz mogę pojechać z taką piosenką, z taką produkcją, bo to jest zrobione na totalnie światowym poziomie, więc marzenia się spełniają – mówił podekscytowany Brzozowski w Pytaniu na śniadanie.

Rafał Brzozowski obchodzi w tym roku 10-lecie pracy artystycznej, wobec czego skupił się na tworzeniu jak najlepszej muzyki, która pojawi się na jego najnowszej płycie. Jak twierdzi, piosenka The Ride, którą zaprezentuje podczas Eurowizji była najlepszym wyborem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Melodia lat 80., stylistyka tych lat, to jest to, co mi w duszy gra, więc pojawiały się propozycje kolejnych singli, kolejnych utworów, więc te piosenki gdzieś były przesłuchiwane i jeden z tych utworów, który był w takiej wersji demo z damskim wokalem. Piosenka okazała się najlepszym wyborem dla mnie – powiedział piosenkarz.

Dlaczego Alicja Szemplińska nie pojedzie na Eurowizję?

Pierwotnie wydawało się, że wyborem włodarzy TVP będzie Alicja Szemplińska. Zwyciężczyni programu The Voice of Poland miała reprezentować Polskę na Eurowizji w ubiegłym roku, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że po raz pierwszy od 65. lat festiwal się nie odbył. Sprawę skomentował Rafał Brzozowski.

– Alicja jest wspaniałą wokalistką, piękną kobietą, jest zdolna i utalentowana, natomiast to były wybory piosenek. Czyli to była najlepsza piosenka, którą teraz można było dać na Eurowizję – uznał wokalista.

Piosenkarz twierdzi, że włodarze wybrali jego piosenkę, ponieważ jest to utwór dynamiczny i taneczny. Poradzi sobie przy tym na dużej scenie eurowizyjnej. Alicja Szemplińska powiedziała, że będzie kibicować Brzozowskiemu, jednak nie ukrywa delikatnego rozczarowania.

Oczywiście jest mi przykro, bo jednak to była ta szansa, którą dostałam w tamtym roku. Wiele państw zdecydowało się na tych samych kandydatów. Ale ja przede wszystkim jestem wdzięczna moim wszystkim fanom, którzy mnie tak czynnie wspierają – cytuje słowa Alicja Szemplińskiej portal jastrzabpost.pl.

Co sądzicie o wyborze Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski?

Zobacz wideo:

Rafał Brzozowski na tegorocznej Eurowizji wykona utwór pt. The Ride.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ALICJA (@aliciaszemplinska)

Początkowo wydawało się, że Polskę reprezentować będzie Alicja Szemplińska, jednak włodarze TVP zmienili swoją decyzję.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Pytanie na śniadanie, jastrzabpost.pl

Powiązane
dawne gwiazdy telewizji
Rozpoznasz TE gwiazdy z dawnych lat?! Porządna zagwozdka dla Polaków, spróbuj swoich sił