Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ekspert przeanalizował zachowanie Danuty Holeckiej. Wytknął ulubienicy Kurskiego jedną rzecz
Michał Fitz
Michał Fitz 24.06.2022 00:22

Ekspert przeanalizował zachowanie Danuty Holeckiej. Wytknął ulubienicy Kurskiego jedną rzecz

Danuta Holecka
youtube.com/TVPInfo

Danuta Holecka przez niemal 30 lat pracowała w Telewizji Polskiej, by dojść do stanowiska szefa Wiadomości. Dziś jest jedną z najbardziej charakterystycznych dziennikarek w kraju. Jej zachowanie ocenił ekspert od mowy ciała.

„Wirtualna Polska” poprosiła specjalistę od tej tematyki, Maurycego Seweryna, by przyjrzał się mimice i gestom Holeckiej. Ten skrupulatnie przeanalizował jej zachowanie i wysnuł dość brutalnej dla dziennikarki wnioski. Szczególnie zwrócił uwagę na jedną kwestię.

Jak zachowuje się Danuta Holecka?

Co więc przede wszystkim dojrzał ekspert w zachowaniu Holeckiej? Okazuje się, że ogólnie pojętą sztuczność. Mężczyzna stwierdził, że zachowanie prezenterki pokazywane na wizji nie jest naturalne, a jest efektem wyćwiczonych nawyków, które mają za zadanie wywrzeć na widzach konkretne wrażenie. Stwierdził, że dziennikarka jest naprawdę dobrą aktorką.

Według specjalisty jest świetna w podkreślaniu tego, co chce przekazać. Udaje jej się to głównie dzięki gestykulacji, ale robi to również przy pomocy tonu głosu i mimiki twarzy. Właśnie dlatego jest tak przekonująca. W odpowiednim momencie wie, jak się zaprezentować, by to, co mówi, zabrzmiało autentycznie i po prostu prawdziwie.

— Jeśli chodzi o ruchy dłońmi, jest naprawdę mistrzynią. Mucha nie siada. Pokazuje dokładnie to, co chce pokazać — stwierdza Seweryn.

Ekspert przyznaje, że nie jest jej fanem z przesłanek politycznych, ale jako fachowiec musi obiektywnie pochwalić jej umiejętności, bo te w oku specjalisty są naprawdę imponujące. Nie można się więc dziwić, że to właśnie ona jest twarzą Wiadomości.

— Choć zdecydowanie nie jestem jej wielbicielem, muszę przyznać, że bywa bardzo dobra w tym, co chce zrobić, rozwija się i skutecznie doskonali swój warsztat z roku na rok — skwitował Seweryn.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Doda wylądowała w wannie Macieja Dowbora, jest nagranie. Prezenter musiał się tłumaczyć
  2. Fani „Rancza” do dziś nie mogą wybaczyć twórcom 3 rzeczy. Największe absurdy, do których doszło na ekranie
  3. Katarzyna Cichopek zdobyła się na szczerość, wyznała, o czym od zawsze marzy. Plotki wkrótce się potwierdzą?

Źródło: wp.pl/ plotek.pl