Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Edyta Jungowska nagle zniknęła z ekranów. Dziś wraca i nie przypomina samej siebie
Michał Fitz
Michał Fitz 25.05.2022 16:21

Edyta Jungowska nagle zniknęła z ekranów. Dziś wraca i nie przypomina samej siebie

Edyta Jungowska
TRICOLORS/East News

Edyta Jungowska była swego czasu jedną z najpopularniejszych aktorek w kraju. W końcu odgrywała Bożenkę z „Na dobre i na złe” w momencie, gdy serial osiągał szczytową oglądalność. W dorobku ma jednak wiele innych, znakomitych ról. Wreszcie wróciła do aktorstwa.

Przez około dekadę nie występowała bowiem w prawie żadnych produkcjach. Dlatego też rzadko była widywana publicznie. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Edyta Jungowska wraca do aktorstwa

Artystka pojawiła się na premierze filmu familijnego „Detektyw Bruno”, w którym wciela się w jedną z głównych ról. Scenariusz musiał ją wyjątkowo przekonać, ponieważ w trakcie swojej przerwy od aktorstwa przekonywała, że nie pojawia się w filmach, ponieważ nie zachęcają ją do tego przysyłane do niej oferty. Ta widocznie była dużo ciekawsza od pozostałych.

Co wobec tego robiła w trakcie swojej aktorskiej nieobecności? Okazuje się, że znalazła niszę na rynku, którą postanowiła wypełnić. Założyła bowiem wydawnictwo audiobooków i w jego ramach tworzyła nagrania książek dla dzieci, głównie tych napisanych przez Astrid Lindgren.

Jak dziś wygląda? W końcu dała się zapamiętać jako drobna, uroczo uśmiechnięta kobieta o krótkim włosach i radosnych oczach. Większość tych kwestii nie uległa zmianie, choć jak można było dostrzec na premierze, aktorka dziś ma już dłuższą fryzurę. Co naturalne, wygląda też na starszą, dlatego może mniej przypominać serialową Bożenkę.

Z jakich produkcji poza „Na dobre i na złe” Edyta Jungowska może być jeszcze kojarzona? Grała w „Faustynie”, „Syzyfowych pracach”, a także w czarnej komedii pod tytułem „Ciało”. Na swoim koncie ma też mnóstwo ról dubbingowych. Podkładała głos pod postaci z takich bajek jak: „Atomówki”, „Toy Story”, „Aparatka” czy „Smerfy”.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pilna wiadomość dla rodziców. Właśnie ruszyła ważna akcja
  2. Używasz perfum? O jednej rzeczy możesz nie mieć pojęcia, zdumiewające informacje
  3. Ujawniono zarobki Maryli Rodowicz w „The Voice Senior”. Pozostali jurorzy będą zazdrościć?

Źródło: plotek.pl