Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Edyta Golec przyznała, że nie ma tremy. Opole 2022 jest dla niej czystą przyjemnością
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.06.2022 12:04

Edyta Golec przyznała, że nie ma tremy. Opole 2022 jest dla niej czystą przyjemnością

Edyta Golec
Edyta Golec

Edyta Golec występuje wraz z zespołem Golec uOrkiestra od 1998 roku. Na koncertach odpowiada za wokal i grę na altówce. Wczoraj grupa pojawiła się na festiwalu w Opolu. Czy żona Łukasza Golca czuła tremę przed wejściem na scenę?

Pierwszego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej odbył się koncert „Folkowe Opole”. To zrozumiałe, że nie mogło na nim zabraknąć najpopularniejszej grupy, która od 1998 roku promuje tradycyjną muzykę Podhala i Beskidów.

Edyta Golec na festiwalu w Opolu

Edyta poznała Łukasza Golca jeszcze w liceum. Na początku działali razem w kapeli Wierchy. Ich współpraca oraz rozkwitająca miłość trwały przez kolejne lata, aż do 1998 roku, kiedy razem z Pawłem Golcem założyli zespół Golec uOrkiestra. Dwa lata później odbył się ślub Edyty i Łukasza.

Edyta jest jedną z wokalistek w zespole, gra też na altówce. Jej mąż przygrywa na trąbce i skrzydłówce, Paweł zaś – na puzonie, tubie i trombicie. Od lat odnoszą niesamowite sukcesy, a ich płyty mają status złotych lub platynowych. W 2019 grupę odznaczono Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

To nie pierwszy występ Golec uOrkiestry na KFPP w Opolu. Szczególnie owocny był dla nich rok 2013: to wtedy zostali tam laureatami „Super Premier”, „Super Debiutów” oraz otrzymali nagrodę w kategorii Artyści Bez Granic.

Edyta już na dzień przed koncertem zamieszczała relacje z Opola w swoich mediach społecznościowych. Fani zespołu mogli zobaczyć, jak wyglądają próby od kulis i ile sprzętu muzycznego jest niezbędnego podczas występu.

Artystka pokazała też stylistkę odpowiedzialną za jej wygląd na koncercie. Karolina Trębacz stworzyła naprawdę piękny, klimatyczny strój, ukoronowany barwnym, kwietnym wiankiem.

Tuż przed wyjściem na scenę członkowie zespołu usłyszeli pytanie, czy czują tremę. Edyta ze śmiechem wyznała, że nie czuje żadnej, pokazując kciuki uniesione w górę. Także jeden z braci rzucił wręcz nonszalancko „Pani, jaka trema!”. Widać, że występ był dla nich czystą przyjemnością.

Zobacz zdjęcia:

Edyta Golec
Edyta Golec
Edyta Golec
Edyta Golec
Edyta Golec

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wiemy, dlaczego Krzysztof Cugowski odchodzi
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony