Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Edward Miszczak zabrał głos ws. ustawy medialnej
Kamil Olek
Kamil Olek 19.12.2021 22:34

Edward Miszczak zabrał głos ws. ustawy medialnej

Edward Miszczak
fot. Marcin Kułakowski (PISF), CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43259586 / Wikimedia Commons

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak zdecydował się zabrać głos w sprawie ostatecznego przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy medialnej, mającej godzić przede wszystkim w interesy stacji, której szefuje od 1998 roku.

Edward Miszczak o lex TVN. „Trudno sobie wyobrazić, co się stanie”

Miszczak był gościem programu TVN24 „Wstajesz i wiesz”, gdzie odniósł się między innymi do konsekwencji wejścia w życie tak zwanej ustawy medialnej.

– To oznacza, że nie tylko „Fakty”, nie tylko TVN24, nie tylko programy śledcze, ale także „Brzydula,” „Na Wspólnej”, czy „Milionerzy”. […] To jest wszystko ogólnie dostępne. I nagle państwo zaczyna to zabierać – mówił.

Jak dodał – „można się z czymś nie zgadzać, można polemizować, można nie oglądać, zmienić kanał, ale nie porządkować sytuację na pilocie”.

Jak dodał, obecnie rządzący boją się mediów oraz dziennikarzy, stąd też mają zamiar „decydować o pilocie”.

Miszczak przekonywał również, że tocząca się obecnie walka nie jest prowadzona w związku z miejscami pracy w TVN, ale w interesie widzów.

– Są takie dni, kiedy my wspieramy. Dzisiaj prosimy o trochę uwagi dla siebie. Są takie dni, kiedy trzeba wesprzeć swoją telewizję – apelował, zachęcając jednocześnie widzów do podpisania apelu w obronie wolnych mediów.

Na koniec odniósł się także do możliwych scenariuszy. Jednym z nich jest zaś prezydenckie weto (Andrzej Duda może także podpisać ustawę lub skierować ją do Trybunału Julii Przyłębskiej).

– Jeżeli prezydent zawetuje, będziemy jeszcze w normalnej rzeczywistości. Trudno sobie wyobrazić, co się stanie, jak lex TVN naprawdę ujrzy światło dzienne – zakończył.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pilny komunikat Edwarda Miszczaka. Chodzi o TVN, widzowie zamarli
    2. Eurowizja Junior: Kim są rodzice Sary? Prawda o jej ojcu może zaskoczyć
    3. Eurowizja: Widzowie zastygli w bezruchu. Niewiarygodne, co wydarzyło się podczas występu Polki

Źródło: TVN24

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?