Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziś tzw. noc tropikalna. Pogoda na najbliższe dni
Marta Kulik
Marta Kulik 16.06.2021 15:25

Dziś tzw. noc tropikalna. Pogoda na najbliższe dni

pogoda
Pixabay/Free-Photos

Nadchodzi fala upałów, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wysokimi temperaturami. Dziś w nocy po raz pierwszy w tym roku będziemy mieli do czynienia z tzw. nocą tropikalną. Co to oznacza?

O tym, jakie warunki pogodowe czekają nas w najbliższych dniach w rozmowie z WP.pl opowiedział Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW-PIB. W środę będzie maksymalnie od 28 do 29 st. C. W czwartek i piątek będzie to już między 30-31 st. C – czytamy.

Dziś tzw. noc tropikalna

W nocy temperatura nie spadnie poniżej 16 st. C, a w woj. zachodniopomorskim nawet poniżej 20 st. C – poinformował Grzegorz Walijewski w rozmowie z WP.

Jak wyjaśnił, o nocy tropikalnej mówimy właśnie wtedy, gdy temperatura nie spada w nocy poniżej wartości 20 st. C. Do takiej sytuacji dojdzie dziś po raz pierwszy w 2021 roku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tak wysokie temperatury oznaczają, że każdy z nas musi bardziej uważać, szczególnie osoby starsze i dzieci. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla woj. lubuskiego oraz zachodniej części woj. zachodniopomorskiego.

W komunikacie wydanym w południe możemy przeczytać, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 21°C.

– Dzisiaj wystarczające warunki do rozwoju burz nad Polską nie będą występować – informowano rano.

⚠️Zostały wydane #ostrzeżenia #meteo 2° na #upał dla woj. lubuskiego oraz zachodniej części woj. zachodniopomorskiego.
????️ Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 21°C.#IMGW #IMGWmeteo #temperatura pic.twitter.com/SgNCKyOXA4

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 16, 2021

Weekendowe opady przyniosły poprawę wilgotności gleby w warstwie 0-7 cm w porównaniu do ubiegłego tygodnia na wschodzie i południu kraju.

Na zachodzie sytuacja bez większych zmian.

Niestety poprawa będzie krótkotrwała – nadchodzące upały będą sprzyjały pogorszeniu się sytuacji. pic.twitter.com/cy9krrs5ht

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 15, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: pogoda
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?