Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kolejna tragedia w Polsce, nie żyje 14-letnia dziewczynka. ,,Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować”
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 14.01.2021 21:25

Kolejna tragedia w Polsce, nie żyje 14-letnia dziewczynka. ,,Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować”

Bydgoszcz
lelum.pl

Doszło do tragedii w Zielonej Górze. Nie żyje 14-letnia dziewczynka, która została potrącona przez pociąg. Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności nieszczęsnego wypadku, a ruch pociągów został wstrzymany — poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, jak donosi Polsat News.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy kierowca pociągu był trzeźwy
  • Co wynika ze wstępnych ustaleń śledczych
  • Gdzie ruch drogowy został wstrzymany i na ile
  • Do jakiej innej nastoletniej śmierci doszło na przestrzeni ostatnich dni

Krótko przed godz. 18. w czwartek do służb wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu.

Nastolatka została potrącona przez pociąć PKP Intercity relacji Świnoujście — Kraków. Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować — czytamy na stronie.

Nie żyje 14-letnia dziewczyna. Potrącił ją pociąg

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziewczynka prawdopodobnie znalazła się na torach w miejscu, które nie było strzeżone, ani nie ma wyznaczonego przejścia bądź przejazdu. Niestety, ale to już kolejna śmierć nastoletniej dziewczyny w ciągu ostatnich dni.

Małgorzata Stanisławska przekazała PAP również, że na miejscu pracują już policjanci, którzy prowadzą oględziny oraz inne czynności pod czujnym okiem prokuratora. Udało się ustalić, że maszynista pociągu, w momencie wypadku, był trzeźwy.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek — dodała, jak cytuje ją Polsat News.

Rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec poinformował PAP również o tym, że w związku z wypadkiem ruch drogowy między Czerwieńskiem a Zieloną Górą został wstrzymany na dwie godziny. Dodał, że dla pasażerów pociągu biorącego udział w zdarzeniu rozważane jest wprowadzenie komunikacji zastępczej.

Jak na razie bardzo mało wiadomo w tej sprawie, ponieważ doszło do niej stosunkowo niedawno. Na miejscu z pewnością pracują wszelkie odpowiednie służby, które starają się dociec prawdy.

Dziewczynka nie żyje. To kolejna nastoletnia ofiara

To już kolejna nastoletnia ofiara, o które da się usłyszeć w mediach w ciągu ostatnich dni. Niedawno informowaliśmy o 13-letniej Patrycji, którą najpierw poszukiwała cała rodzina i okolice, a ostatecznie jej ciało znaleziono porzucone na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich.

Nastolatka zginęła w wyniku rany zadanej ostrym narzędziem. Później okazało się, że dziewczynka była w ciąży. Do zabójstwa przyznał się 15-letni kolega Patrycji, Kacper. W czwartek zapadła decyzja sądu w jego sprawie. To właśnie on ma być rzekomym ojcem dziecka, które nosiła pod sercem 13-latka.

Chłopak od samego początku był w kręgu podejrzanych, ponieważ gubił się w swoich własnych zeznaniach. Najpierw twierdził, że Patrycja poszła sama do autobusu, jednak policja odnalazła świadka, który widział ich razem. Więcej na ten temat znajdziecie >tutaj<.

Rodzinie oraz bliskim ofiar pragniemy złożyć wyrazy współczucia.

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik