Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ocaliła ciężko poparzoną dziewczynkę w 1977. Po 38 latach zobaczyła zdjęcie na FB i była wstrząśnięta
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 07.11.2019 20:06

Ocaliła ciężko poparzoną dziewczynkę w 1977. Po 38 latach zobaczyła zdjęcie na FB i była wstrząśnięta

dziewczynka
Fot.facebook.com

Dziewczynka z ciężkimi poparzeniami została ocalona przez tę dzielną kobietę -bohaterka nie spodziewała się, że jeszcze kiedyś usłyszy o tym o dziecku. Dlatego, kiedy po niemal czterdziestu latach na Facebooku rzuciło jej się w oczy pewne zdjęcie, nie potrafiła uwierzyć w to, na co patrzy.

Dla Amandy to jedno czarno-białe zdjęcie, przez wiele lat służyło jako podpora. Przez całe swoje życie, kiedy tylko miała słabszy dzień, spoglądała na nie i od razu czuła się dużo lepiej. Jako mała dziewczynka, kiedy cierpiała z powodu okrutnych ludzi, to właśnie ono pomogło jej przetrwać.

Dziewczynka ocalona przed laty

Kiedy Amanda była niemowlęciem, w 1977 roku, trafiła do nowojorskiego szpitala z poparzeniami trzeciego stopnia. Jej życiu zagrażało ogromne niebezpieczeństwo, ale dzięki wspólnemu wysiłkowi lekarzy i pielęgniarek, dziewczynka została wówczas ocalona. Nie oznaczało to jednak, że przed nią miało być proste życie. Niestety, było wręcz przeciwnie.

Z powodu tego, jak ciężkich poparzeń doznała w dzieciństwie Amanda, jej dzieciństwo było piekłem. Upokarzana, wyzywana i nieustannie odtrącana przez rówieśników, dziewczynka nie potrafiła znaleźć miejsca, w którym czułaby, że do niego przynależy. Jedna rzecz, jaka zawsze pozwalała jej na odnalezienie w świecie dobra, to czarno-białe zdjęcie, z jej pobytu szpitalu w niemowlęctwie.

dziewczynka

To zdjęcie wiele razy pomogło Amandzie przetrwać ciężkie chwile.

Niezwykłe zdjęcie

Na czarno-białym zdjęciu widzimy uśmiechniętą pielęgniarkę, która na rękach trzyma maleńkie dziecko z zabandażowaną główką. Za każdym razem, kiedy Amanda na nie patrzyła, przypominała sobie, że przed laty troszczyła się o nią osoba, której zależało na jej dobru, która okazała jej miłość i ciepło. Kobieta postanowiła ją odnaleźć.

Kiedy wrzuciła to zdjęcia na Facebooka, jej historia szybko uzyskała popularność. Wkrótce dotarła, za pośrednictwem jednej z pielęgniarek z tamtej zmiany, do kobiety ze zdjęcia, Sue Berger. Pielęgniarka była w szoku, że miała taki wpływ na to, jak potoczył się los tej poparzonej dziewczynki. Nigdy by się tego nie spodziewała, po prostu wykonywała swoją pracę, jak co dzień zmieniając świat na lepsze. Kobiety do dziś utrzymują kontakt.

ZOBACZ MOMENT, W KTÓRYM KOBIETY SIĘ SPOTKAŁY:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie lotniska sparaliżowane. Pracownicy słynnych linii lotniczych strajkują
  2. Przez chorobę 30-latka wygląda jak 70-letnia staruszka. Nikt nie wierzył, że kiedyś znajdzie miłość, właśnie wzięła ślub
  3. Dzieci są szczególnie narażone na działanie smogu. 7 porad, jak chronić dziecko przed smogiem
  4. Ojciec przez 13 lat zostawił kwiaty w miejscu śmierci syna. Pewnego dnia odkrył tajemniczą notkę
  5. Uszyła suknię ślubną ze skrawków i odpadów. Kiedy zobaczyli ją na ślubie, wszystkim opadły szczęki do samej ziemi
  6. Anna Przybylska na długo przed śmiercią miała sen, który ją przeraził. Jakiś czas później spełnił się co do joty

źródła: nbcnews.com

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik