Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zaraz po porodzie położna pokazała dziecko matce. Kiedy kobieta zobaczyła ciało noworodka, zamarła
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 09.12.2020 09:59

Zaraz po porodzie położna pokazała dziecko matce. Kiedy kobieta zobaczyła ciało noworodka, zamarła

dziecko
fot. Kennedy News & Media, parenting.pl

Dziecko przyszło na świat na początku tego roku w Stanach Zjednoczonych. Kiedy jego rodzice zobaczyli go po raz pierwszy, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Maluch urodził się nie tylko z bujną czupryną na głowie, lecz także z czarnym owłosieniem, które pokrywało całe jego małe ciało — od czubka aż po stopy. Wyglądał jakby miał na twarzy coś w rodzaju brody.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego rodzice dziecka byli zszokowani, kiedy po raz pierwszy zobaczyli syna
  • W jaki sposób lekarze tłumaczą niecodzienną „przypadłość” chłopca
  • Dlaczego u niektórych noworodków występuje owłosienie na ciele

Ojciec dodał również, że ich pierwsze dziecko, córeczka Natalia, również przyszła na świat z włosami na głowie, ale zarost na całym ciele syna był dla niego niemałym szokiem.

Dziecko z zarostem

Gęsty czarny zarost pokrywał twarz, ramiona i plecy dziecka. Rodzice malucha byli naprawdę zdumieni i z pewnością cały czas wracają wspomnieniami do tego niecodziennego widoku.

Nie możemy uwierzyć w to, ile ma włosów. Kiedy zobaczyliśmy go od razu po porodzie, wyglądał jakby miał na twarzy coś w rodzaju brody, a niektórzy w szpitalu żartowali, że zacznie się golić jeszcze zanim zacznie chodzić — opowiada Anthony Lopez, tata chłopca dla portalu, unilad.co.uk

W rozmowie z dziennikarzami dodawał, że wszystkie pielęgniarki w szpitalu śmiały się, że ich synkowi będzie ciepło w zimie. Podkreślał, że dla całej rodziny ta sytuacja była bardzo zabawna.

W trakcie ciąży kilkakrotnie były wykonywane badania USG. Jednak wyniki nie wskazywały na to, że chłopiec urodzi się z taką bujną czupryną.

Rodzice znali płeć dziecka, ale jego wygląd był dla nich zaskoczeniem. Tata Johathana żartuje, że jego syn wygląda jak mini Wolverin albo jaskiniowiec.

Przeważnie każdy, kto nas odwiedza, mówi po prostu „wow, on naprawdę ma mnóstwo włosów” i żartuje, że nasz syn urodził się jako dorosły mężczyzna — wspomina.

Owłosienie u dopiero co narodzonego dziecka

Pomimo tego, że wygląd chłopca bardzo zaskoczył zarówno jego rodziców, jak i znajomych, jest to coś, co można bardzo łatwo wytłumaczyć. Lekarze uspokoili rodziców, że to naturalne.

Medycy powiedzieli, że chłopiec jest zdrowy, a jego owłosienie to efekt życia płodowego, lanugo, czyli meszek płodowy. Włosy Jonathana faktycznie po kilku tygodniach zniknęły pod wpływem wycierania.

Ciało wszystkich maluchów podczas przebywania w brzuchu mamy pokrywa niewielki meszek płodowy. U większości zanika on jeszcze przed porodem, około 8 miesiąca ciąży.

Jednak w przypadku tego chłopca było inaczej. Owłosienie utrzymało się znacznie dłużej, ale lekarze uspakajali, że jego zanik to tak naprawdę tylko kwestia czasu.

Ta pielęgniarka również nie mogła uwierzyć własnym oczom. Myła głowę noworodka i naglę zobaczyła jedną rzecz. Z kolei ten mężczyzna miał bardzo oryginalny pomysł na zaręczyny, które wykonał „za pośrednictwem” malutkiej córeczki.

Zobacz zdjęcie:

Dziecko

Maluch na całym ciele miał czarne włoski.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Minister zdrowia właśnie ogłosił, zacznie się w poniedziałek. Kolejne zmiany dla tysięcy Polaków
  2. Przemek Kossakowski powiększył usta i zrobił sobie botoks, pod skórą ma nici. ,,W końcu mogłem się poczuć się piękny”
  3. Policjant popłakał się przed kamerami. ,,My, dorośli, zawiedliśmy”

Źródła: parenting.pl, unilad.co.uk

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania