Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Niemal 600 dzieci trafiło do więzienia. Porażające wieści z kraju, do którego podróżują tłumy
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 30.07.2020 23:23

Niemal 600 dzieci trafiło do więzienia. Porażające wieści z kraju, do którego podróżują tłumy

dzieci
fot.pixabay.com/Robert Pastryk

Australia w swoim prawie zakłada, że minimalny wiek, w którym można ponieść odpowiedzialność karną to 10 lat. Jedynymi krajami, które jeszcze bardziej przesuwa tę granicę, są Indie, Tajlandia i Mjanma, tam do więzienia mogą pójść nawet 7-latki.

Dzieci, które są osadzone w więzieniach, mają najmniej 10 lat. Jest to minimalny wiek, w którym w tym kraju można osadzić dziecko za wykroczenie lub poważne naruszenie prawa. Amnesty International, organizacja na rzecz praw człowieka donosi, że aresztowania odbywają się także na tle rasistowskim. Mowa o najpiękniejszym kraju Oceanii, którym wielu się zachwyca.

Dzieci osadzone w Australii – 10-latki wypełniają więzienia

Jak podaje Amnesty International, obecnie w więzieniach w Australii przebywa blisko 600 dzieci w wieku 10-13 lat. Są osadzone za drobne przewinienia lub poważne wykroczenia i przestępstwa. Ustalono, że aż dwie trzecie z nich to Aborygeni, rdzenni mieszkańcy wyspy.

Z kolei Organizacja Change the Record, która zajmuje się mniejszością Aborygenów, zaobserwowała, że to właśnie dzieci pochodzenia rdzennego są karane więzieniem aż 43 razy częściej niż nieletni innego pochodzenia.

 1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
 2. Zakochaną parę poniosło na wieży widokowej. Kamera wszystko nagrała, sprawę bada prokuratura
 3. Wszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVP

Czy prawo się kiedyś zmieni?

Organizacje na rzecz prawa dziecka i praw człowieka regularnie apelują o wprowadzenie poprawek w prawie. Aktywiści ostrzegają o brzemiennym w skutki przedwczesnym karaniu dzieci, które nie są na to gotowe psychicznie, może się to bardzo źle skończyć dla poprawnego rozwoju i procesu dojrzewania młodego człowieka.

W więzieniach szczególnie wykluczeni Aborygeni łatwiej nawiązują przestępcze kontakty i pozostają w świecie przestępstwa. Jest to bardzo niebezpieczny model postępowania państwa, który prowadzi do szerzenia agresywnych postaw wśród dzieci i niszczy im życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dzieci

Sydney to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Turyści uwielbiają Australię, nie zdają sobie jednak sprawy, z jak poważną etniczną walką musi radzić sobie ten kraj.

dzieci

Aborygeni stanowią większość społeczeństwa, podaje się, że w Australii mieszka ich 700 tysięcy. Dla większości domem są slumsy.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
 2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
 3. Małgorzata Rozenek padła ofiarą oszustów. Potraktowali ją w straszny sposób
 4. W jakiej pozycji spać, by nie nabawić się zmarszczek?
 5. Najlepsze tusze do rzęs za mniej niż 30 złotych
 6. Wstrząsające słowa Krzysztofa Jackowskiego. Wielu Polaków boi się, że wizja się spełni
 7. Nad morzem groźny nie tylko koronawirus. Wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy
 8. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania