Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dyrektor szpitala z Pszczyny zabrał głos. Porażające fakty wyszły na jaw. Jego słowa wywołują dreszcze
Kamil Olek
Kamil Olek 09.11.2021 12:05

Dyrektor szpitala z Pszczyny zabrał głos. Porażające fakty wyszły na jaw. Jego słowa wywołują dreszcze

Pszczyna
fot. kadr „Uwaga TVN”

Nie milkną echa śmierci 30-letnej Izabeli z Pszczyny. Teraz sprawę postanowił skomentować również dyrektor placówki, w której zmarła kobieta. Marcin Leśniewski opublikował w tym celu specjalne oświadczenie.

Pszczyna. Dyrektor szpitala komentuje

Słowa dyrektora zostały opublikowane na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Pszczynie. To kolejne oświadczenie placówki w sprawie śmierci Izabeli.

– W naszym szpitalu przestrzegane są wszystkie standardy postępowania zaprezentowane przez Ministerstwo Zdrowia. Nienaruszalność tajemnicy lekarskiej nigdy nie pozwoli nam na publiczną obronę przed fałszywymi oskarżeniami formułowanymi w mowie nienawiści – napisał.

Leśniewski poinformował też o podjętych krokach. Jak stwierdził, „presja, wywierana przez bezkarnie krzywdzące opinie mieć wpływ na decyzje lekarskie”

– W związku z tym, dla dobra pacjentek i bezpieczeństwa lekarzy, zawiesiłem kontrakty naszych kolegów – dodał.

Dyrektor szpitala w Pszczynie podziękował jednocześnie za „liczne, choć ciche, głosy solidarności i wsparcia”.

Przypomnijmy, że na oddziale pszczyńskiej placówki u 30-letniej Izy (będącej wtedy w 22. tygodniu ciąży) stwierdzono bezwodzie. Lekarze nie zdecydowali się jednak na terminację, przyjmując – zgodnie ze słowami rodziny – „postawę wyczekującą”. Po obumarciu płodu u kobiety rozwinęła się sepsa, w wyniku której zmarła.

Przed śmiercią – w wiadomościach przesyłanych swoim bliskim – przyznawała, że bezczynność lekarzy może mieć związek z ubiegłorocznym wyrokiem Trybunału Julii Przyłębskiej ograniczającym prawo do aborcji.

Źródło: Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Britney Spears cała jak we krwi. Makabryczne zdjęcia trafiły do sieci
  2. Smutne wieści, fani „M jak miłość” przeżyją wstrząs. Bohaterowie serialu odejdą na zawsze
  3. Kontrowersyjne wydanie „Wiadomości” na TVP po marszu dla Izy

Tagi: pszczyna
Powiązane
Jeden z dziesięciu, Tadeusz Sznuk
Głowili się, głowili, a nie zawsze mieli racje. Oto najtrudniejsze pytania “1 z 10”! Odpowiesz?