Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dorota Wellman oszukała wszystkich. Na maturze zrobiła „numer stulecia”
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 05.05.2022 16:17

Dorota Wellman oszukała wszystkich. Na maturze zrobiła „numer stulecia”

Dorota Wellman
fot. Dzień dobry TVN, kadr z materiału

Z maturą nie ma żartów — wiedzą o tym wszyscy, którzy egzamin dojrzałości mają już za sobą. Tymczasem Dorota Wellman wydaje się być innego zdania. Gwiazda przyznała, że jako maturzystka dopuściła się niemałego oszustwa. Zrobiła „numer stulecia”.

Od wczoraj w mediach dominuje jeden temat — matury. Za absolwentami egzamin z polskiego, zaś dziś zmierzyli się z „królową nauk”, matematyką. Każdy, kto kiedykolwiek podchodził do zdawania wie, że na sali panują jasno określone zasady, które utrudniają, lub nawet uniemożliwiają efektywne ściąganie.

Tymczasem Dorota Wellman może sobie pogratulować. „Numer stulecia”, który wykonała jako maturzystka, z pewnością znajduje się w czołówce najbardziej kreatywnych oszustw na egzaminie dojrzałości. Nie, nie ukryła ściąg i nie zorganizowała akcji sfałszowania wyników. Gwiazda wymyśliła własną historię.

Dorota Wellman wykonała „numer stulecia”. Oszukała komisję w zdumiewający sposób

Jak śpiewająco zdać maturę i jednocześnie utrzeć nosa nielubianym profesorom? Zdecydowanie nie zachęcamy do poznawania tajników tej sztuki na podstawie doświadczeń Doroty Wellman, jednak musimy przyznać, że jej występek zrobił na nas ogromne wrażenie.

Już wtedy gwiazda TVN musiała trzymać w sobie ogromne pokłady charyzmy i kreatywności, które postanowiła wykorzystać przeciwko pani profesor, która zdaniem dziennikarki „uważała, że literatura kończy się na Słowackim”. Ówczesna maturzystka była zgoła innego zdania, dlatego podczas egzaminu z języka polskiego postanowiła nabrać grono pedagogiczne na… nieistniejącą książkę.

Na maturze ustnej wymyśliłam książkę i wszyscy egzaminatorzy potwierdzili, że ją czytali. Całą fabułę wymyśliłam: bohaterów, ich losy. I o nich opowiedziałam. Jestem z tego dumna – stwierdziła w „Dzień Dobry TVN”.

Prezenterka uczęszczała wówczas do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. „Numer stulecia” uszedł jej na sucho i po latach postanowiła podzielić się tym zabawnym doświadczeniem. Na szczęście na studiach Dorota Wellman mogła rozwinąć skrzydła. Ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i rozpoczęła karierę dziennikarską — najpierw w radio, a następnie zawitała na ekrany i dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego show-biznesu, a także stanowi 1/2 ikonicznego duetu z „Dzień dobry TVN”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Aktor zmarł w szpitalu, jego ostatnie dni życia były wstrząsające. 1 maja obchodziłby kolejne urodziny
  2. Gdzie pracowała Katarzyna Cichopek, zanim została aktorką? Fatalnie czuła się w pierwszej pracy
  3. Była żona Wiśniewskiego się zaręczyła. Znany polski sportowiec poprosił ją o rękę

Źródło: Party