Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dentysta był wstrząśnięty na widok zębów 3-latka. Zadał matce tylko jedno pytanie
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 14.09.2020 00:14

Dentysta był wstrząśnięty na widok zębów 3-latka. Zadał matce tylko jedno pytanie

fot. pexels.com/pixabay

Dentysta był w szoku, gdy zobaczył zęby 3-latka. Musiał zakomunikować jego mamie, jak dużych rozmiarów będzie musiał przeprowadzić zabieg. Zanim jednak to zrobił, zadał jej zasadnicze pytanie, które wyjaśniło wszystko.

Dentysta nie mógł się napatrzeć na trzylatka, który siedział przed nim na fotelu stomatologicznym. Kierował wzrok to na dziecko, to na matkę i zupełnie nie wiedział co powiedzieć. W końcu zadał kobiecie jedno pytanie, okazało się, że podobnych przypadków widział już kilka. Kobieta była w kompletnym szoku.

Dentysta był w szoku, gdy zobaczył zęby 3-latka

Maluch tak wcześnie zjawił się u dentysty, ponieważ jego mama martwiła się uzębieniem swojego synka. Lekarz poprosił chłopca, by otworzył buzię. Gdy zobaczył, co się tam znajduje, przeżył prawdziwy szok. Musiał zakomunikować mamie dziecka, że musi wyrwać 3-latkowi aż 11 zębów.

Okazało się, że przyczyną jest ogromna próchnica. Rodzice bagatelizują problem, twierdząc, że o zęby mleczne można dbać mniej, nie wiedzą, że już na zawsze osłabiają uzębienie swoich dzieci, a próchnica będzie tak samo łatwo tworzyć się na zębach stałych. Lekarz, po wstępnych oględzinach znał już przyczynę takiego stanu rzeczy u tak małego dziecka. Zapytał więc mamę o jedno: czy pozwala swojemu synowi pić słodzone napoje gazowane?

  1. Niesamowite wieści o ślubie Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Ceremonia odbędzie się w pięknym miejscu
  2. Maryla Rodowicz mocno zasmucona: „Mam niską emeryturę”. Co mają powiedzieć Polki i Polacy?

Próchnica u dzieci – niebezpieczne następstwo cukru

Mama z przejętą miną i odrobiną wstydu musiała przyznać, że owszem. W jej domu dzieci mają dostęp do takich napojów, którymi mogą popijać każdy posiłek. Przez silne przyzwyczajenie jej syn nie jest w stanie wypić już czystej wody. Lekarz spojrzał na matkę ze zrozumieniem, wiedział, że jest jedną z tysiąca mam, które w ten sposób postępują.

Słodzone napoje to w niektórych kulturach wręcz konieczność. Na przykład w Stanach Zjednoczonych, słodki i gazowany napój to konieczny kompan codziennego posiłku. Jednym z najbardziej znanych jest Mountain Dew, który ma w sobie ogrom cukru, a który najmłodsi uwielbiają. Powstało nawet zjawisko Mountain Dew Mouth (Mountain Dew usta), czyli zęby popsute w skutek spożywania właśnie tego napoju. Na całym świecie stomatolodzy proszą, by nie uczyć dzieci spożywania cukru. To od nas zależy w dużej mierze, czy dziecko od małego będzie lubiło słodycze, czy nie. Gdy przyzwyczaimy dziecko do picia słodkich napojów, szybko stanie się od nich uzależnione. Coraz częściej stomatolodzy muszą wyrywać ponad 10 zębów mlecznych na raz, bo są tak zniszczone przez próchnicę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dentysta

Lekarz złapał się za głowę, musiał wyrwać malcowi aż 11 zębów. Chłopiec spożywał, tak jak reszta dzieci z wielkim upodobaniem napój Mountain Dew.

dentysta

Lekarz jest stanowczym przeciwnikiem słodzonych napojów, propaguje uświadamianie rodziców, że nie muszą uczyć dzieci spożywania cukru.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje popularna aktorka, grała w filmach dla dorosłych
  2. Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych
  3. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  4. Rafał Trzaskowski urządził scenę w klubie o 1 w nocy. Niebywałe, czego się domagał. Wszystko się nagrało
  5. Pamiętacie żonę doktora z ”Rancza”? Wygląda jak inna osoba, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Ewa Drzyzga zastąpiła wielką gwiazdę TVN-u. Kilka lat temu podjęła ważną decyzję, piękne słowa dziennikarki

źródło: webniusy.to, stuff.co.nz

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?