Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dawna scena z "Klanu" obiega sieć. Pierwsze chwile po adopcji osieroconego Maciusia
Michał Fitz
Michał Fitz 15.04.2023 19:39

Dawna scena z "Klanu" obiega sieć. Pierwsze chwile po adopcji osieroconego Maciusia

Klan
fot. kadr z serialu "Klan"

“Klan” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych seriali w historii polskiej telewizji. Choć jego emisja rozpoczęła się w ubiegłym wieku, serial produkowany jest do dziś. W pamięci widzów zapadła szczególnie jedna scena.

Chodzi oczywiście o rozczulające, pierwsze spotkanie adoptowanego Maćka z jego nową babcią. Niektórzy mogli uronić łzę.

"Klan": Maciek poznaje babcię

We wspomnianej scenie widać najpierw, jak serialowa mama Maćka, w którą wciela się Małgorzata Ostrowska-Królikowska, pomaga synowi myć ręce. Wtem słyszą dzwonek do drzwi. Spodziewają się głowy rodziny, ale w drzwiach staje jednak babcia adoptowanego chłopca, która chce go poznać.

Ze szczerym uśmiechem wręcza malcowi prezenty. Jednym z nich jest kolorowy pluszak, a innym sporych rozmiarów tabliczka czekolady. Maciek pokazuje swoje dobre maniery i za wszystko dziękuje. Po chwili spontanicznie chwyta babcię i zaprasza ją na kolację. Kobieta jest ewidentnie rozczulona. Podobnie zresztą jak widzowie.

Dramatyczne wieści. Nie żyje członek „Varius Manx”. Fani i grupa wstrząśnięci

"Klan": Niezwykle ważna rola Maćka

W rolę Maćka wcielał się Piotr Swend, który podobnie jak jego postać, cierpi na zespół Downa. Internauci komentujący fragment serialu zwrócili uwagę na to, jak wielką rolę odegrał chłopiec. Dzięki temu bohaterowi niejako odczarowano postrzeganie osób z zespołem Downa.

Piotr świetnie radzi sobie zresztą do dziś. Rola w serialu nie była bowiem tylko aktorską przygodą. Później zaczął jeszcze występować w teatrze. Zagrał także w filmie “Przekręt” z 2019 roku.

Fani krytykują obecny "Klan"

W sekcji komentarzy można zauważyć pewną prawidłowość. Wielu internautów twierdzi bowiem, że pierwsze odcinki “Klanu” były dużo lepsze niż te obecne. Niektórzy uważają nawet, że serial nie powinien być już kontynuowany.

- No wtedy to było fajne, a teraz za dużo kombinowania — ocenia jedna z komentujących.

- W tych czasach to był fajny film, teraz to już jest gniotstwierdza stanowczo inna internautka.

- Już od dobrych kilku lat go nie oglądam, bo to już nie jest ten sam serial, a szkoda — zwierza się następna użytkowniczka.

Zobacz post:

 

Tagi: Klan
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów