Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Danuta Holecka zadziwiła ubiorem podczas relacji z pogrzebu królowej. Chciała wyglądać jak Kate lub Markle?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.09.2022 09:22

Danuta Holecka zadziwiła ubiorem podczas relacji z pogrzebu królowej. Chciała wyglądać jak Kate lub Markle?

Danuta Holecka
Kadr z: „Wiadomości”, TVP (2022)

Danuta Holecka jest obecnie szefową głównego programu informacyjnego TVP „Wiadomości”. Wczoraj jednak dziennikarka nie popisała się taktem, choć intencje miała z pewnością jak najlepsze.

Prezenterka relacjonowała 19 września wydarzenia, towarzyszące ceremonii pogrzebowej królowej Elżbiety II. Holecka próbowała dopasować się do obowiązującej na pogrzebie etykiety, jednak jej stylizacja nie należała do idealnych.

Danuta Holecka o pogrzebie Elżbiety II

Zgodnie z obowiązującym protokołem, kobiety biorące udział w pogrzebie władczyni Wielkiej Brytanii, powinny ubrać się w czarną, skromną sukienkę, a głowę przykryć kapeluszem. Szczegółowe informacje na temat żałobnego dress code’u znajdziecie TUTAJ.

Wiele kobiet z rodu królewskiego zakłada na pogrzeb perły. W dzień ceremonii ostatniego pożegnania monarchini Wielkiej Brytanii mogliśmy je zobaczyć u wielu osób, które chciały oddać hołd monarchini.

Dzieje się tak z dwóch powodów: perły są symbolem nieśmiertelności, ale przede wszystkim: były ulubionym elementem biżuterii zmarłej królowej. Księżna Kate była nawet widziana w naszyjniku Elżbiety (więcej TUTAJ).

Holecka zdecydowanie słyszała o tych wszystkich zasadach, jednak wykorzystanie tej wiedzy w praktyce to już inna sprawa. Dziennikarka, prowadząc wieczorne wydanie „Wiadomości”, ukazała się zdumionym widzom w niezwykłym stroju.

Danuta Holecka w czerni i perłach

W wieczornych „Wiadomościach” wyemitowano materiał o uroczystościach pogrzebowych królowej. Wydanie prowadziła sprzed pałacu Buckingham Holecka, która zdecydowała się założyć specjalną kreację.

Dziennikarka TVP założyła czarną marynarkę z atłasowymi lamówkami w klapach, satynowy top z koronką przy dekolcie oraz dwa sznury pereł.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że jedną z zaleceń królewskiej etykiety pogrzebowej jest, by strój był możliwie skromny i niezwracający na siebie uwagi. W tym wypadku księżna Kate i Meghan Markle wypadły zdecydowanie lepiej.

Zobacz zdjęcia:

Danuta Holecka
Danuta Holecka

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Krzysztof Krawczyk Junior zakończył relację z Katarzyną. Kobieta postanowiła zabrać głos
  2. „Dzień Dobry TVN”: Wzburzona Drzyzga zaczęła ostro mówić prosto do kamery. „Przepraszam, ale poniosło mnie”
  3. Na widok Magdy Gessler można było zwariować. Miała na sobie 15 metrów materiału, 8 warstw tiulu i pióra

Źródło: TVP