Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Chociaż jedna dobra wiadomość. Ceny produktu używanego na co dzień najniższe od lat
Angelika Bielska
Angelika Bielska 15.06.2020 09:26

Chociaż jedna dobra wiadomość. Ceny produktu używanego na co dzień najniższe od lat

ceny
fot. unsplash.com/Mehrad Vosoughi

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ceny masła znacząco spadają

Jak podaje serwis Money.pl, ceny masła, które spożywamy stale w dużych ilościach, mogą być wabikiem na klientów. Opłacalnym posunięciem było zejście z marży. Spadki cen jednocześnie pokazują, że czynniki promocyjne odgrywają znaczącą rolę. Warto zaznaczyć, że masło jest w czołówce produktów najczęściej poszukiwanych w promocji, co czyni je produktem strategicznym.

– Ceny masła, jak i większości produktów mleczarskich, wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego zwyczajowo maleją, natomiast rosną wraz z nadejściem zimy. Nie jest to bezwzględna reguła, ale w teorii tak to powinno działać. Związane jest to ze wzrostem dostępności surowca do produkcji w miesiącach ciepłych i jej spadkiem w miesiącach zimniejszych – zaznaczył dla portalu money.pl Marcin Hydzik – prezes zarządu Związku Polskich Przetwórców Mleka.

  1. Został wyleczony z koronawirusa. Rachunek ze szpitala sprawił, że prawie dostał zawału
  2. Położyła obok nadgarstka torebkę herbaty. Po 15 minutach zauważyła oszałamiający efekt
  3. Oburzające słowa Anny Kalczyńskiej wywołały lawinę komentarzy. Kolejna wpadka prowadzącej DDTVN

Gdzie dostaniemy najtańsze masło?

– Ceny najmniej spadły w supermarketach i w dyskontach. To może wynikać z faktu, że te formaty sprzedają najwięcej masła przy okazji innych zakupów. W związku z tym zdecydowały się na dużo mniejsze obniżki niż inne placówki – komentował Karol Kamiński z serwisu DING.pl.

Od stycznia ceny masła spadły na całym świecie – i to aż o prawie 40%. Należy zaznaczyć, że jednocześnie zmniejszył się popyt. Globalny spadek cen masła widoczny był już pod koniec ubiegłego roku. Ostatnio nasili się za sprawą panującej pandemii COVID-19 – mniejszego popytu hurtowego, m.in. w restauracjach czy hotelach, oraz wstrzymania eksportu do Włoch. Jak więc widać, rynek mleka w dużym stopniu uzależniony jest od panującej na świecie sytuacji.

Ceny produktu, którego używamy na co dzień topnieją. To dla nas dobra wiadomość w czasie globalnego kryzysu! Jego wartość już od jakiegoś czasu stopniowo schodziła w dół – działo się tak od początku roku. Teraz cena jest dużo niższa niż jeszcze rok temu, co jest wspaniałą wiadomością, biorąc pd uwagę rosnące koszty codziennych zakupów.

Z danych pochodzących z raportu agencji badawczo-analitycznej, Hiper-Com Poland i serwisu DING.pl. wynika, że ogólnie spadek ceny produktu (200 g) szacowany jest na 13 proc. Z kolei 250 g – 10 proc. To strategiczne posunięcie, wynikające z panującej sytuacji. Dlaczego tak się dzieje?

naleśniki

Cena masła stopniowo spada.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Co się stało z Magdaleną Ogórek? Widzowie czekali na jej wejście, ale dziennikarka nie poprowadzi już programu w TVP
  2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]
  3. Do doniczki wsypała szczyptę popularnej przyprawy. Niewiarygodne, jak szybko pojawiły się efekty
  4. Do sieci trafiło smutne nagranie z udziałem syna Zenka Martyniuka. Gwiazdor disco polo nie będzie zadowolony
  5. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” ma nową ukochaną. W komentarzach burza: „Brak słów na faceta
  6. Popularny aktor został znaleziony martwy w domu. Miał zaledwie 34 lata

Źródło: money.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów