Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bolesne słowa Magdaleny Adamowicz. „Moje dzieci są sierotami”
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 11.12.2021 10:51

Bolesne słowa Magdaleny Adamowicz. „Moje dzieci są sierotami”

Magdalena Adamowicz
Fot. Jan Bielecki/East News / MARCIN GADOMSKI/East News

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, w jednym z ostatnich wywiadów, po skierowaniu do sądu aktu oskarżenia po zabójstwie Adamowicza, przyznała, że dla niej sytuacja jest zero-jedynkowa. Co miała na myśli?

Paweł Adamowicz został zamordowany 13 stycznia 2019 roku na scenie w Gdańsku podczas gdy odbywał się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który inaugurował. Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, oskarżonemu Stefanowi W. zarzucono dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Magdalena Adamowicz: Moje dzieci są sierotami

Po skierowaniu do sądu aktu oskarżenia po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w piątek w Gdańsku przed kamienicą przy ul. Mniszki 5/6 odbył się briefing wdowy po prezydencie – Magdaleny Adamowicz, brata prezydenta i posła na Sejm Piotra Adamowicza, prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i mecenasa Jerzego Glanca.

Magdalena Adamowicz przyznała, że dla niej cała sytuacja jest zero-jedynkowa i to już nigdy się nie zmieni.

Miałam wspaniałego męża, moje dzieci miały kochającego ojca. Dzisiaj jestem wdową, moje dzieci są sierotami, przy wigilii nie będzie Pawła z nami. Paweł też nie zaprowadzi naszych córek do ołtarza. To się już nigdy nie zmieni – mówiła w miniony piątek.

Na koniec dodała jednak, że z ulgą przyjęła informację, że po trzech latach pracy prokuratury sprawa wreszcie trafiła sądu i ma nadzieję, że to pomoże nie tylko w wyjaśnieniu zdarzenia, ale także w zatrzymaniu spirali nienawiści:

Wierzę, że rzetelne rozpatrzenie tej sprawy nie tylko wyjaśni nam prawdę i przyczyny zabójstwa mojego męża, ale także obnaży pewne mechanizmy, które pozwolą w przyszłości unikać takich sytuacji, jaka się stała i zatrzymają spiralę mowy nienawiści i wierzę, że tego typu sytuacje, tego typu morderstwa już więcej się nie pojawią.

Źródło: Polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niepojęte, kto pojawi się teraz w „M jak miłość”. Fani serialu mogą zdębieć
  2. Piekarczyk ujawnił, jaką dostanie emeryturę. Na widok kwoty opadły nam szczęki
  3. Biedrzyńska przekazała druzgocącą wiadomość o śmierci. „Odchodzą Ci najwięksi, najwspanialsi”