Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bill Cosby trafił do więzienia. Został skazany za molestowanie
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 27.09.2018 13:49

Bill Cosby trafił do więzienia. Został skazany za molestowanie

Bill Cosby
Fot. instagram.com @billcosby, @concaholic

Bill Cosby został skazany za przestępstwa seksualne, których dupuścił się w swoim życiu. Ofiarami aktora miało być ok. 50 kobiet, natomiast tylko jedna z nich przyczyniła się do wyroku skazującego go na pozbawienie wolności, ponieważ jej sprawa, jako jedyna nie uległa przedawnieniu. Mowa o Andrei Constand.

Hervey Weinstein, Kevin Spacey, a teraz Cosby. Amerykański przemysł rozrywkowy nie ma ostatnio dobrego pijaru. Czy wreszcie coś się zmieni?Najwyższy czas, aby wpływowi ludzie nie mieli poczucia, że są ponad prawem. Umieszczenie Cosbego w więzieniu jest zapowiedzią zmian, które mogą sprawić, że ofiary przestępstw seksualnych przestaną czuć się bezradne. Nagłaśnianie tego typu spraw przez media również przyczynia się do walki o sprawiedliwość. Najwyższy czas.

Kim jest Bill Cosby?

To legenda amerykańskiej telewizji. Największą popularność przyniósł mu, emitowany w latach 80. sitcom Bill Cosby Show. Czarne chmury nad komikiem zaczęły zbierać się w 2014 roku, kiedy to pojawiły się oskarżenia o gwałt pod jego adresem. Potem sprawa nabrała prawdziwego rozpędu, a reputacja Billa powoli stawała się nie do odratowania. Komik szedł jednak w zaparte i nie przyznawał się do winy. Co przelało czarę goryczy? W 2017 roku swoje zeznania złożyła Andrea Constand, która była koszykarką na uniwersytecie Temple. Gwałtu na niej Cosby dopuścił się w 2004 roku. Jej zeznania nie były przedawnione i okazały się gwoździem do trumny wizerunku komika.

Powtórki Bill Cosby Show zostały zdjęte z NBC, natomiast Netflix wycofał się z wprowadzenia na swoją platformę nowego projektu z jego udziałem. Warto nadmienić, że Cosby cały czas nie przyznaje się do winy. Podczas ostatniego dnia procesu – 25 września 2018 roku – nadal nie zdecydował się na złożenie zeznań. Nic mu to jednak nie pomogło.

W najnowszej biografii przestępcy Cosby: His Life and Times, której autorem jest Mark Whitaker, przeczytać możemy więcej na temat mrocznej natury Cosby’ego, który słynął z wybuchów złości i libacji alkoholowych. Podczas jednego z przyjęć u Hugh Hefnera miał nawet uderzyć kolegę po fachu, Tommy’ego Smothersa, tylko dlatego, bo miał problem ze zrozumieniem jego dowcipu.

Na ile lat więzienia został skazany Bill Cosby?

– Nadszedł ten dzień, nadszedł ten czas. To było poważne przestępstwo. Panie Cosby, to wszystko do pana wróciło. Nikt nie stoi ponad prawem i nikt nie może być traktowany inaczej przez sąd – orzekł amerykański sędzia w stanie Pensylwania.

Bill Cosby spędzi w więzieniu od 3 do 10 lat. Jego pełnomocnik już zapowiedział, że będzie odwoływał się od tego wyroku. Przypomnijmy wypowiedzi jeszcze jednej jego ofiary, którą Cosby zaczął molestować w wieku 17 lat. Mowa o Barbarze Bowman, która obecnie spełnia się w roli malarki ekspresjonistycznej i stara się zapomnieć o piekle przez które musiała przejść w swoim życiu.

– Byłam narkotyzowana i gwałcona przez tego człowieka. To jest potwór. Mam nadzieję, że inne kobiety, które doświadczyły przemocy seksualnej z jego strony nie będą onieśmielone jego sławą, bogactwem i władzą. Jeśli uda mi się pomóc choć jednej osobie, to moja spowiedź nie pójdzie na marne. Zachowywał się jak zwierzę, atakował z taką siłą, że nie mógł sam siebie kontrolować. W końcu zdecydowałam się opowiedzieć całą moja historię w nadziei, że inni nauczą się rozpoznawać sygnały przemocy i nie będą czekać tak długo, jak ja. Nikt mi nie wierzył przez lata. Mówili, że Bill nigdy by tego nie zrobił, że to niedorzeczne. Ale ja podpisuję swoje słowa własnym nazwiskiem. Dosyć zmowy milczenia – przyznała Barbara Bowman, jedna z ofiar Billa. Co jeszcze powiedziała Bowman?

W 1986 roku komik zaprosił ją do pokoju hotelowego, w którym umieścił ją na kanapie i zaczął dotykać intymnych części jej ciała. Następnie kazał jej dotykać swoich genitaliów. Całą sytuację skomentowała ona w następujący sposób:

Nie wiedziałam co się dzieje i po wszystkim zwymiotowałam. To było takie przerażające i poniżające. Nie mogłam niczego powiedzieć matce. Wstydziłam się i byłam przestraszona. Poza tym czułam się wybrana i sądziłam, że stoję u progu wielkiej kariery, o której inne dziewczyny mogą tylko pomarzyć – wyznała Bowman.

Bill Cosby – ZOBACZ ZDJĘCIE:

Bill Cosby

ZOBACZ TEŻ:

  1. Te znaki zodiaku najbardziej kochają… jedzenie. Jesteś wśród nich?
  2. Dzień Chłopaka 2018. Pomysły na prezent
  3. HIT sieci, kobieta pokazała wideo, na którym wyczesuje łupież

źródło: kobieta.pl, plejada.pl