Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Anna Baranowska z ,,Big Brothera” zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Do dziś nie wiadomo, co dokładnie stało się tragicznego dnia
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 17.01.2021 20:46

Anna Baranowska z ,,Big Brothera” zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Do dziś nie wiadomo, co dokładnie stało się tragicznego dnia

Big Brother
fot. kadr z programu ,,Big Brother”

Pierwsza polska edycja programu Big Brother ruszyła w 2001 roku. Wtedy udział w show wzięła Anna Baranowska, która kilka lat temu zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Minęły lata, a do dzisiaj nie wiadomo, co dokładnie się stało tego tragicznego dnia.

Anna Baranowska nie zabawiła w programie Big Brother zbyt długo. Gwiazda show jako pierwsza opuściła dom Wielkiego Brata zaledwie po 15 dniach w show. Ludzie zapamiętają dwie osoby: tę, która wyszła stąd jako pierwsza i jako ostatnia — mówiła uśmiechnięta, kiedy opuszczała program. I z pewnością miała rację.

Anna Baranowska z programu Big Brother zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach

Pogodna Anna Baranowska została zapamiętana równie dobrze jak zwycięzca całej edycji Janusz Dzięcioł, roześmiana i zabawowa Manuela czy wyluzowany Gulczas. Później Ania wystąpiła również w filmie Gulczas, a jak myślisz?

Jednak kilka lat temu zmarła w dość tajemniczych okolicznościach. Po odejściu z programu uczestniczka wróciła do swojego normalnego życia, które prowadziła u boku partnera Grzegorza w Lublinie. To właśnie on znalazł jej ciało w październiku 2007 roku.

Powiedział, że Ania leży w łóżku, jest zimna i się nie rusza — wyznał wtedy w rozmowie z Super Expressem sąsiad mężczyzny.

Grzegorz wezwał pogotowie, ale na pomoc było już za późno, Ania nie żyła. Sekcja zwłok wykazała, że zmarła na skutek obrażeń głowy. Ustalono, że powstały one w wyniku napaści.

Trzy dni przed tragedią, 44-letnia uczestniczka show TVN-u została zaatakowana przed domem, pobita i okradziona z telefonu. Baranowska zgłosiła się na pogotowie, ale nie zdecydowała się poinformować o wszystkim policji.

Miała powód? Tego się już chyba nigdy nie dowiemy. Sąsiedzi słyszeli o całym zajściu, po którym gwiazda show TVN-u przestała pojawiać się w okolicy.

Jaka była przyczyna śmierci Anny Baranowskiej?

Media podają, że kobieta podobno miała długi i zakładano, że wspomnianego napadu mógł dokonać jej wierzyciel. Z kolei sąsiedzi nie wykluczają, że było to samobójstwo.

Policja wyklucza, że w sprawie mogły brać udział osoby trzecie. Dziennikarze Faktu nieoficjalnie dowiedzieli się, że przyczyną śmierci miało być zatrucie alkoholowe. Jak było naprawdę? Chyba już tego nie podadzą do wiadomości publicznej.

To niejedyny uczestnik pierwszej edycji programu, którego nie ma już z nami. W 2019 roku zmarł Janusz Dzięcioł, który został zwycięzcą całej edycji. Uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, wpadł pod pociąg.

Pamiętacie Anię? Kto był waszym ulubionym uczestnikiem z pierwszej edycji?

Zobacz zdjęcie:

Big Brother
fot. kadr z programu ,,Big Brother”

Anna Baranowska zmarła w tajemniczych okolicznościach.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: Fakt, Super Express, Gwiazdy WP

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów