Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Beata Tyszkiewicz mogła zostać gwiazdą Bollywood. W ostatniej chwili wróciła do Polski
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 07.03.2020 22:24

Beata Tyszkiewicz mogła zostać gwiazdą Bollywood. W ostatniej chwili wróciła do Polski

beata tyszkiewicz
fot. instagram.com @polskiekino

Beata Tyszkiewicz, znana i uwielbiana aktorka błękitnej krwi ma za sobą bujną karierę filmową. Jej życie przypomina dobrze napisany melodramat. Jednak mało kto wie, że artystka miała epizod – i to nawet półtoraroczny – z kinem bollywoodzkim!

Beata Tyszkiewicz mogła zostać gwiazdą hinduskiego kina. Zdecydowała się jednak wrócić do Polski. Jej szansa na wielką sławę przepadła – aktorka w ostatniej chwili zmieniła zdanie i wróciła do ojczyzny. Dlaczego to zaprzepaściła?

Beata Tyszkiewicz w filmie bollywoodzkim

Aktorka od zawsze słynęła ze swojego przekornego charakteru. Jak na hrabiankę cechowała się sporą nonszalancją i dążeniem do niezależności. Karierę w filmie traktowała z przymrużeniem oka, a na propozycje teatralne machała ręką, twierdząc, że jest zbyt leniwa. W końcu nadszedł rok 1965 i głośny film Andrzeja Wajdy Popioły, podczas kręcenia którego Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda zostali parą, pomimo związku małżeńskiego reżysera.

W tym samym roku aktorka dostała propozycję od indyjskiego producenta, by zagrała w…. bollywodzkim filmie. Kontrakt miał zostać zawarty na trzy miesiące, a wynagrodzenie było niebagatelną sumą. Beata Tyszkiewicz lekką ręką podjęła decyzje o wyjeździe. Wspomina, że nie miała wówczas dzieci, ani obowiązków, a więc mogła pozwolić sobie na wyjazd. Na próbę rozłąki jednak skazała swój świeży związek z Andrzejem Wajdą.

  1. Wpadka w „Tańcu z Gwiazdami”. Iwona Pavlović zabrała głos
  2. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy takiego zachowania
  3. Anna Mucha w ogniu krytyki. Widzowie nie szczędzą jej gorzkich słów, przesadziła?

Hrabianka postanawia wrócić do Polski

W Indiach aktorka była traktowana jak prawdziwa gwiazda. Spała w luksusowych hotelach, miała do dyspozycji limuzynę z własnym kierowcą. Produkcja przeciągnęła się od planowanych trzech miesięcy do półtora roku. Kiedy praca na planie się zakończyła, aktorka natychmiast spakowała swoje rzeczy i wróciła do Polski. Tęskniła za mamą, partnerem i krajem. Dziś wspomina, że sytuacja, która wówczas miała miejsce w Indiach, była bardzo trudna.

W Indiach kobieta spotkała dużo ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie. Nie umiała sobie poradzić, z tym że miała do dyspozycji służących, którzy mieli być na każde jej skinienie. Dokarmiała wygłodniałe psy. Przepaść pomiędzy jej życiem a bytem skrajnie biednych ludzi była nie do wytrzymania. Beata Tyszkiewicz z ulgą wróciła do Polski, a filmu ze swoim udziałem nigdy nawet nie widziała. Półtoraroczną rozłąkę przetrwał też jej związek z Andrzejem Wajdą, który zakończył się małżeństwem. Jego owocem jest pierwsza córka aktorki, Karolina.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

beata tyszkiewicz

Pani Beata była rozchwytywaną aktorką. Polacy uwielbiali oglądać filmy, w których grała.

beata tyszkiewicz

Szansa, którą aktorka dostała od producentów filmu w Bollywood mało ją interesowała. Kobieta marzyła o powrocie. Rzadko kiedy aktorka wspomina ten epizod swojej kariery.

  1. beata tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz to przykład damy dla wielu pokoleń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  2. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  3. Matka i córka wyglądają jak siostry. Naprawdę ciężko stwierdzić, która jest starsza
  4. Dziewczyna przejechała 900 km, aby zobaczyć partnera. Przez jego zachowanie wróciła już jako singielka
  5. Wiadomość, którą otrzymała od chłopaka nią wstrząsnęła. Wystarczyło, że odmówiła mu randki
  6. Osłupiające, wystarczy przez 7 dni pić sok z kiszonej kapusty. 2 dnia widać powalający efekt

Źródło:Retro wspomnienia, nr 423092