Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Świerzyński z Bayer Full: ”Może te 550 tys. zł robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie”. Wyjaśnił dlaczego
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 15.11.2020 15:23

Świerzyński z Bayer Full: ”Może te 550 tys. zł robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie”. Wyjaśnił dlaczego

Sławomir Świerzyński
fot. eastnews.plAGENCJA SE

Bayer Full: lider zespołu Sławomir Świerzyński odniósł się do tego, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) przyznało Bayer Full Impresariat dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Kultury. Może te 550 tys. zł robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie — powiedział w rozmowie z Faktem. W wywiadzie zdradził również dlaczego.

Sławomir Świerzyński z Bayer Full oraz jego żona w sumie otrzymają 550 tys. złotych z Funduszu Wsparcia Kultury. Lider zespołu disco polo zdradził Faktowi, dlaczego ta suma nie robi na nim wrażenia.

Bayer Full otrzyma 550 tys. złotych

W piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Ponad 2000 podmiotów ma otrzymać łączną sumę 400 milionów złotych.

Niektóre sumy są ogromne, np. Kamil Bednarek może liczyć na pół miliona złotych. Sławomir Świerzyński oraz jego żona też nie mogą narzekać na dodatkowy zastrzyk gotówki o wartości 550 tys. złotych. Jednak lider zespołu wyjaśnia, że to nie robi na nim wrażenia. Dlaczego?

— Może te 550 tys. złotych robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie, bo ja dokładnie wiem doskonale ile kosztuje wynajęcie wozu transmisyjnego i inne rzeczy związane z muzyką, a te pieniądze przecież wrócą z powrotem w obrót, bo ja muszę pensje wypłacić — tłumaczył.

Sławomir Świerzyński: te pieniądze nie trafią na nasze konto

Lider zespołu w rozmowie podkreślił również, że żeby otrzymać obiecane środki, trzeba sprostać pewnym wymaganiom Ministerstwa, które są zapisane w umowie. On i żona złożyli pomysły na projekty muzyczno-ekologiczne.

— Te pieniądze nie trafią na nasze konto. Złożyliśmy z żoną pomysły na projekty muzyczno-ekologiczne, bo nie można grać piosenki tanecznej, jeśli nie ma dla kogo. A, że ja jestem z wykształcenia muzykiem to wymyśliłem ekologię przez muzykę — tłumaczył.

Jednak nie chciał zdradzić, na jaki projekt dostał 550 tys. złotych.

— Nie mogę zdradzić szczegółów, bo dopóki nie zobaczę warunków umowy, to co będę bajki opowiadał? Jak poznam warunki, to będę mógł rozmawiać konkretnie — dodawał.

Źródło: fakt.pl, gov.pl