Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Barbara Kurdej-Szatan, Agnieszka Woźniak-Starak, Ewa Drzyzga reagują na sytuację w Ukrainie. „Syreny zawyły w Kijowie”
Michał Fitz
Michał Fitz 24.02.2022 11:09

Barbara Kurdej-Szatan, Agnieszka Woźniak-Starak, Ewa Drzyzga reagują na sytuację w Ukrainie. „Syreny zawyły w Kijowie”

Kurdej-Szatan, Woźniak-Starak
Screen z https://www.instagram.com/kurdejszatan/?hl=pl, https://www.instagram.com/aga_wozniak_starak/?hl=pl

Dzisiejszej nocy doszło do pierwszych ataków Rosji na Ukrainę. Swoją solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami okazują gwiazdy, chociażby Barbara Kurdej-Szatan czy Agnieszka Woźniak-Starak.

Na ich profilach w mediach społecznościowych pojawiły się już wymowne grafiki.

Barbara Kurdej-Szatan i inne gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Barbara Kurdej-Szatan wrzuciła na swojego Instagrama krótki i wymowny wpis. Jako fotografię udostępniła po prostu powiewającą flagę Ukrainy. Podpisała ją jedynie hasłem „Wolna Ukraina”. W sekcji komentarzy nie brakuje obserwujących, którzy również solidaryzują się z takim przekazem. Niektórzy podkreślają, że trudno uwierzyć im w to, co dzieje się za wschodnią granicą.

Niemniej, nie zabrakło przy tym osób, które wytknęły aktorce to, że tym razem reaguje tak spokojnie i bez przekleństw w stronę Rosji i Władimira Putina. To oczywiście nawiązanie do kontrowersyjnej i obraźliwej wypowiedzi dotyczącej Straży Granicznej, o jaką Barbara Kurdej-Szatan pokusiła się kilka miesięcy temu.

Z jeszcze mocniejszym przekazem wyszła za to Agnieszka Woźniak-Starak. Prezenterka opublikowała na swoim Instagramie grafikę, na której zestawiono Władimira Putina z Józefem Stalinem, owianym złą sławą przywódcy Związku Radzieckiego. Hasło na opublikowanej grafice mówi: „Putin, łapy precz od Ukrainy!”.

Na tych dwóch paniach oczywiście nie koniec. O agresji na Ukrainę i jej katastrofalnych skutkach informują również inne znane osoby, chociażby Ewa Drzyzga. Dziś rano specjalnie zmieniono też scenariusz Pytania na Śniadanie, by porozmawiać o tej tragicznej sytuacji.

Zobacz posty:

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła
  2. Niepokojące zdjęcie Mikołaja Roznerskiego. Wszystko wskazuje na to, że nie radzi sobie najlepiej
  3. Jutro na Polsacie kultowy polski film z Bogusławem Lindą. O której emisja?